České startupy se v San Franciscu neztratily

21. 9. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České startupy se v San Franciscu neztratily Na populárním Tech Crunch-Disrupt se s podporou Ministerstva zahraničních věcí ČR, CzechInvestu a Czech ICT Alliance představily startupy z oblasti IT bezpečnosti, zvyšování výkonnosti e-shopů, emailové analýzy nebo zvukové analýzy.

Na populárním Tech Crunch-Disrupt se s podporou MZV, CzechInvestu a Czech ICT Alliance představily startupy z oblasti IT bezpečnosti, zvyšování výkonnosti e-shopů, emailové analýzy nebo zvukové analýzy.

Tradiční a oblíbené setkání technologických firem a investorů proběhlo v San Franciscu ve dnech 12.–14. září 2016. S finanční a organizační podporou tří partnerů (ministerstvo zahraničních věcí, Czech ICT Alliance a CzechInvest, který má v San Franciscu i vlastní kancelář) se na něm i letos ukázaly české startupy, které chtěly investorům a možným obchodním partnerům nebo klientům představit svoje nápady a originální řešení.

Českou republiku v USA zastupovaly tyto firmy:

  • Zeerat – webová analytika, sledování chování lidí na e-shopech a zvyšování prodejů
  • Threat Mark – ochrana digitální identity při platebním styku
  • Red Crow – zvyšování loajality zákazníků internetových obchodů
  • Digimates – IT headhunting
  • Locaid Me – řešení bezpečnosti osob při krizových situacích
  • Neuron SW – analýza zvuku a hlasu
  • Mailytics – zvyšování účinnosti marketingových kampaní analýzou emailů.

Kromě organizované účasti se Tech Crunche ještě zúčastnila firma Product Board, která se dokonce dostala do finále startupové soutěže Tech Crunch Battlefield, tedy 25 nejzajímavějších ze všech zúčastněných startupů. Vítěz soutěže přitom získá šek na 50 000 dolarů na svůj další rozvoj. Zařazení české firmy mezi nejlepší letošní startupy je velkým úspěchem, protože porota vybírá ze stovek startupů a má velice vysoké nároky nejen na technické řešení, ale i na úroveň vystupování firmy a prezentační schopnosti.

Aby české firmy měly program v San Franciscu co nejvíce naplněný, byly pro ně připraveny ještě další akce: networkingové akce u honorárního konzula Pivnicky v Silicon Valley a v oblíbeném Cafe Prague v San Franciscu a prezentační V4 Demo Day, kde se tři vybrané české firmy (Threat Mark, Neuron SW, Zeerat) prezentovaly rizikovým investorům.

IT oblast patří k sektorům kde jsou české firmy v USA nejvíce vidět. Známá je např. firma Javlin, která již několik let působí v Arlingtonu ve Virginii a každoročně dosahuje velkého růstu v oblasti data managementu. „Nejtěžší je první krok, ty další už firmy tolik neděsí,“ říká velvyslanec ČR v USA Petr Gandalovič. „Když nevíš, tak se zeptej a ve Spojených státech už dnes naštěstí máme dost Čechů, kteří se v místním IT vyznají a jsou ochotni se o svoje rady a zkušenosti podělit,“ nabízí velvyslanec návod na možný první krok dalším zájemcům.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Washingtonu (Spojené státy americké). Autor: Tomáš Hart, vedoucí obchodně-ekonomického úseku.


Mailytics

 


Zakladatelé firmy Locaid Me

     


   
Rubert Palán založil Product Board a uspěl na Tech Crunchi    
Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek