Návrh zákona upravující systém "kvalitní dům"

5. 6. 2012

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 05.06.2012
  • Zdroj: Rinnovabili

Po trnité cestě, trvající téměř dva roky, doputoval do Senátu návrh zákona č. 2770 upravující systém „kvality domů“.

Minulý týden odsouhlasil jeho projednávání Výbor senátu pro životní prostředí a existuje tak naděje narychlé schválení tohoto zákona, který se stal pro Itálii velmi důležitým, také vzhledem k okolnostem uplynulých dní (pozn. zemětřesení - nekvalitní domy a podvodné stavebnictví).

I přestože bude dodržování systému „kvalita domu“ dobrovolné, potřeba jednotného certifikátu uznávaného na národní úrovni a založeného na mezinárodních kritériích se stává stále více nezbytností, zejména pokud se jedná o úpravu stávajících budov dle energetických standardů již je nutné dosáhnout do roku 2020. Cílem je uzavřít tuto dvouletou cestu ke kvalitnímu domu do konce července, kdy by mělo dojít ke schválení zákona Senátem.

Opatření se bude vztahovat na projektování a výstavbu bytových domů nové výstavby, stejně jako údržbu a renovaci již vystavěných nemovitostí.  Obce, které se rozhodnou řídit se doporučenými normami systému kvalitního domu budou moci využít slev na daň z nemovitosti a slev na urbanizační poplatky.

Zpracovala ředitelka kanceláře CzechTrade Milán.

Tisknout Vaše hodnocení: