Návštěva českých expertů na lázeňství v Řecku

16. 3. 2017 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Návštěva českých expertů na lázeňství v Řecku Starosta Františkových Lázní a člen Sdružení lázeňských míst ČR Jan Kuchař a expert Výzkumného ústavu balneologického RNDr. Jiří Schlanger přijali pozvání řeckého svazu Thermal Springs of Central Greece and Thessaly Network – DIAM a navštívili střední Řecko, kde se seznámili s potenciálem pro rozvoj léčebného lázeňství.

V návaznosti na účast starosty města Sofades pana Athanasiose Skarlose na lednovém zasedání Sdružení lázeňských míst České republiky (SLM) v Jáchymově, pozvali starostové měst sdružených ve svazu Thermal Springs of Central Greece and Thessaly Network – DIAM své české partnery k reciproční návštěvě Řecka. Pozvání bylo motivováno intenzivním zájmem o technologickou pomoc České republiky jako lázeňské velmoci při revitalizaci řeckého lázeňství.

Pozvání DIAM přijali starosta Františkových Lázní a člen SLM ČR Jan Kuchař a expert Výzkumného ústavu balneologického RNDr. Jiří Schlanger, kteří ve dnech 4-7/3/2017 navštívili střední Řecko, aby se seznámili s jeho potenciálem pro rozvoj léčebného lázeňství. Starostové měst Lamie Nikos Stavrogiannis, Loutra Edipsou Eleni Efsthatiou-Spanou, Kammena Vourla Athanasios Karamanolis a Makrakomi Efthimios Panagiotopoulos provedli české odborníky po dostupných přírodních léčebných pramenech a seznámili je s existujícím lázeňským potenciálem. Starosta Františkových Lázní informoval partnery o nominaci jeho města na zápis na Seznam světového dědictví UNESCO. 

Na závěr návštěvy uspořádal velvyslanec České republiky na velvyslanectví společnou pracovní večeři, na které její účastníci shrnuli výsledky návštěvy a nastínili perspektivy další spolupráce. Starosta Františkových Lázní pozval zástupce DIAM k návštěvě lázeňských míst v České republice.

Byl rovněž potvrzen společný zájem na uspořádání 1. mezinárodní konference o lázeňství plánované ve dnech 15. a 16. 9. 2017 v Thermopylách. Za podpory Velvyslanectví ČR v Řecku by se jí měli účastnit i odborníci z České republiky. Konference bude nejen příležitostí k prezentaci lázeňství ČR, ale především nabídne prostor pro české technologické a projekční know-how a pro firmy, ústavy i veřejné instituce, které se na rozvoji lázeňství v ČR podílejí. Řecká strana již nyní projevila zájem o přizvání představitelů českých správních orgánů (ministerstvo zdravotnictví, Český inspektorát lázní a zřídel apod.).

Pramen u lázeňské obce Loutra Ypati

Pramen u lázeňské obce Loutra Ypati

Pracovní setkání na velvyslanectví ČR v Athénách

Pracovní setkání na velvyslanectví ČR v Athénách. Zprava: Jan Kuchař, starosta Františkových Lázní, Nikos Stavrogiannis, starosta Lamie, Jan Bondy, velvyslanec ČR v Řecku, Eleni Efsthatiou-Spanou, starostka Istiei-Edipsu a předsedkyně DIAM,  Dimitrios Bakolas, prezident European Partners S.A., RNDr. Jiří Schlanger, VÚB

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Athénách (Řecko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek