Návštěva Hospodářské komory ČR spolu s podnikatelskou misí v Etiopii

25. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Návštěva Hospodářské komory ČR spolu s podnikatelskou misí v Etiopii Představitelé Hospodářské komory ČR navštívili v doprovodu zástupců pěti českých firem Addis Abebu. V rámci programu proběhl podnikatelský seminář, který v místním hotelu zorganizovala za součinnosti velvyslanectví ČR partnerská Addis Ababa Chamber of Commerce and Sectoral Associations.

Cesta ředitele zahraničního odboru Hospodářské komory ČR (HK ČR) Jiřího Hansla a programové manažerky Lenky Týčové ve dnech 19.–22. října 2016 v Etiopii se uskutečnila v rámci bilaterálního rozvojového projektu programu Aid for Trade a navazovala na návštěvu představitelů Addis Ababa Chamber of Commerce and Sectoral Associations (AACCSA) v červenci t. r. v ČR, během které bylo mj. podepsáno Memorandum o spolupráci obou komor.

Vzhledem k doprovodné podnikatelské misi (firmy Dr. Müller Pharma s.r.o., Czech Gulf Business Council z.s., My Stay, Aquatest a.s., Contechin s.r.o.) bylo cesty využito pro uspořádání česko-etiopského business semináře, kterého se z etiopské strany zúčastnilo cca 45 představitelů firemní sféry.

AACCSA oslovila s nabídkou účasti svoji širokou členskou základnu s přihlédnutím k sektorovému zaměření českých členů mise – účast etiopských firem tak byla dostatečně reprezentativní a ze strany českých firem také byla příznivě hodnocena. Po úvodních prezentacích následovala B2B jednání, která pokračovala i během večerního společenského podniku pořádaného velvyslancem.  

Zástupci HK ČR dále v souladu s akčním plánem projektu Aid for Trade – Podpora transformace soukromého sektoru v Etiopii – poskytli školení pro střední management AACCSA.

Program Aid for Trade představuje jednu ze součástí zahraniční rozvojové spolupráce ČR, jeho podstatou je zejména pomoc partnerským státům při usnadňování a liberalizaci obchodu v zájmu budování jejich obchodních aktivit a jejich lepšího zapojení do mezinárodního obchodního systému. Témata, na která se program Aid for Trade zaměřuje, odpovídají prioritním sektorům české zahraniční rozvojové spolupráce, tj. zejména ekonomický rozvoj vč. energetiky, posílení podnikatelského klimatu, životní prostředí a zemědělství. Program Aid for Trade je tak významným nástrojem, který prostřednictvím rozvojové spolupráce podporuje navázání spolupráce obchodní.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Addis Abebě (Etiopie). Autor: Petr Kvaček, ekonomický diplomat velvyslanectví ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek