Návštěva náčelníka Generálního štábu AČR v Keni a Rwandě

4. 6. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Ve dnech 2. a 3. června 2016 proběhly v hlavních městech Keni a Rwandy prezentace českých výrobců obranné a bezpečnostní techniky. Akce se uskutečnily v rámci návštěvy náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála J. Bečváře v obou zemích.

Akce proběhly v úzké koordinaci Ministerstva obrany ČR a Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR s Ministerstvem zahraničních věcí ČR, zastupitelským úřadem ČR v Nairobi a honorárním konzulátem ČR ve Rwandě.

Prezentací se přímo zúčastnili členové Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR (AOBP ČR) a na keňské a rwandské straně zástupci ozbrojených sil obou zemí.

Akce zahájil svým vystoupením v zastoupení AOBP ČR generální ředitel společnosti Omnipol a.s. pan Bohuslav Dvořák, který ve svém vystoupení připomněl tradiční spolupráci obranných složek a klíčovou důležitost, kterou bezpečnost pro ekonomickou prosperitu má s tím, že české firmy jsou připraveny nabídnout potřebné technologie k dalšímu posílení národní bezpečnosti. Na úvodní vystoupení pak navázala prezentace zástupců českých firem. „Velice nás těší zájem obou zemí o produkty a služby českých firem. Je přirozené, že bezpečnostní spolupráce vytváří prostor i pro vzájemně výhodnou komerční spolupráci“, uvedl ve svém závěrečném komentáři k průběhu akcí velvyslanec ČR pro Keňu a Rwandu P. Řezáč.

Prezentace jednotlivých společností se těšily vysokému zájmu přítomných zástupců ozbrojených sil. Přímých jednání bylo využito k navázání relevantních kontaktů. Vzhledem k nutnosti modernizovat ozbrojené síly v obou zemích lze předpokládat, že by se české technologie měly úspěšně komerčně prosadit při aktuální modernizaci vybavení armádních složek v obou zemích.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Nairobi (Keňa).
Autor: M.Minčev, DEK, ZÚ Nairobi

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek