Den podnikatele: Nejlepší nápady přicházejí uprostřed noci

16. 2. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Den podnikatele: Nejlepší nápady přicházejí uprostřed noci Někdy začíná můj pracovní „den“ uprostřed noci. Budí mě skvělý nápad a řešení problému, nad kterým jsem předešlé dny dumal, pro jistotu si ho ihned zapisuji do poznámkového bloku, který leží na mém nočním stolku. Znám se a ráno bych nemusel vědět, že jsem byl vůbec vzhůru.

Momentálně dolaďujeme technické vychytávky, které usnadňují řidičům vyhledávání vhodné garáže a následnou rezervaci parkovacího místa na našem webu Mr. Parkit. Dobré nápady v mém případě přicházejí často v noci.

Mé dny jsou různorodé a hodně se odvíjejí od počtu schůzek a obchodních jednání, obvykle ale vstávám kolem šesté hodiny ranní. Po krátkém osvěžení se přesouvám do nedaleké kanceláře a už v 6.30 snídám nad svým blokem a věnuji se vymýšlení. Ranní hodiny, kdy v kanceláři není ani noha, mi umožní perfektní soustředění.

V kanceláři to začíná žít kolem deváté hodiny. Zahajujeme malým stand-up mítinkem, kdy každý během dvou minut řekne, čemu se bude dnes věnovat. Díky tomu je celý tým v obraze, a s dobrým nápadem tak může přijít i ten, kdo daný úkol neřeší.

Po mítinku probíráme individuálně detaily vybraných úkolů. Následně se věnuji vyřizování e-mailů a další nutné provozní agendě. Jestliže nechci být rušen, nasadím si velká sluchátka, která jsou pro mé kolegy jasným signálem. Tiše přisunout talířek se zákuskem k dopolední kávě je ovšem dovoleno, energie se nezříkám.

Před obědem se snažím, pokud to jde, věnovat hodinu sportu. Pokud mám však nějakou důležitou práci a příliš se do ní zaberu, tak mi kolegové oběd raději přinesou. Mohl bych na něj zapomenout a oni moc dobře vědí, že mít hladového šéfa nevěstí nic dobrého.

Odpoledne obvykle přichází na řadu obchodní jednání. Vysvětlování a prezentace jsou nedílnou součástí mé práce, neboť neustále rozšiřujeme síť garáží. Jednáme s majiteli jak menších, tak větších garáží, kterým nabízíme náš jednoduchý systém, díky němuž mohou zaplnit svá volná parkovací místa. Do kanceláře se vracím většinou až pozdě odpoledne, proberu zásadní problémy dne s kolegy a vyřídím e-maily i zmeškané hovory, které nepočkají.

Od poloviny prosince, kdy jsme spustili nový web, velmi intenzivně vyhodnocujeme zpětnou vazbu, a tak mi kolegyně na konci dne reportují nejdůležitější poznatky z komunikace s klienty, které můžeme následně implementovat. Názor klienta a týmu je pro mě velmi důležitý.

Kolem 18. hodiny se snažím vypnout počítač a jít domů. Doma mě totiž čeká má 1,5roční dcera, se kterou si užívám hodně legrace a taky koupání. Tyto dvě hodiny mě nabijí natolik, že po večeři s rodinou se mohu ještě vrátit na další hodinu až dvě k počítači. Zkouknu v Trellu stav úkolů, které řeší kolegové, a připravím další den naší rodinné firmy Mr. Parkit.

Převzato z časopisu Profit
Autor článku: Jaroslav Mach, spolumajitel společnosti Mr. Parkit

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek