Nejlepším investičně atraktivním regionem na Liberecku se stal Frýdlant

15. 3. 2017 | Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

motiv článku - Nejlepším investičně atraktivním regionem na Liberecku se stal Frýdlant Porota ocenila zejména práci s místními podnikateli a snahu o zlepšení životní úrovně občanů.

Agentura CzechInvest vyhlásila v rámci devátého ročníku výzkumu Město pro byznys novou kategorii nazvanou Investičně atraktivní region. Cílem nové kategorie je prezentovat úspěšné příklady obcí v České republice, které efektivně spolupracují s podnikatelskou sférou na hospodářském a investičním rozvoji regionu.

Vítězem prvního ročníku se v Libereckém kraji stal Frýdlant, který i přes svou odlehlou polohu a zápis na seznamu hospodářsky vyloučených lokalit bojuje a snaží se podporovat podnikatele na území svého města.

Porota pozitivně hodnotila otevřený přístup radnice k místním podnikatelům, bezplatné parkování pro zákazníky nebo pracovníky větších společností, nabídku pořádání pravidelných trhů pro místní podnikatele i snahu města o zlepšení dopravní dostupnosti Liberce.

„Město Frýdlant si vítězství zasloužilo také proto, že využívá veřejné investice z obecního rozpočtu tam, kde je opravdu potřeba, například na rozvoj podnikatelské infrastruktury a škol, říká Jan Mašek, ředitel liberecké kanceláře agentury CzechInvest. Cenu si převzal starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek