Nejnovější investice BOSH v Maďarsku

31. 7. 2017

  • Země: CZ - Česká republika
  • Datum zveřejnění: 26.07.2017

Nejnovější investicí skupiny BOSCH se provozovna v Miskolci Robert Bosch Power Tool doplní regionálním service centrem, která se tak stane největší výrobní jednotkou elektrických ručních nástrojů v Evropě a zároveň největší jednotkou skupiny - řekl Péter Szijjártó, maďarský ministr zahraničních věcí a zahraničního obchodu.

Projekt bude stát celkem1,6 miliard forintů (5,2M eur) k čemuž maďarksá vláda poskytne 358 miliónů forintů nevratnou podporu. Vytvoří se 260 nových pracovních míst v Miskolci.

Podle ministra i tato investice potvrzuje, že nejdůležitějším mezinárodním obchodním partnerem pro Maďarkso je Německo. V roce 2016 dosáhl mezinárodní obchod mezi dvěma státy 47,6 miliard eur, což byl bez pochyby nový rekord. Szijjártó také zdůraznil důležitou roli skupiny BOSCH v  R&D jak na mezinárodní, tak na maďarské úrovni. Společnost loni investovala do R&D v Maďarsku přes 47 miliard forintů a je ve spojení s 19 školami a univerzitami. A nezapomeňme, že v neposlední řadě se jedná o zahraniční společnost zaměstnávající nejvíc osob v Maďarksu -  počet zaměstnanců skupiny dosahuje 14 200.

Zdroj: https://profitline.hu/hircentrum/hir/369754/Ime-a-Bosch-legujabb-beruhazasa
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního kanceláře CzechTrade Budapešť.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: