Nejstarší český akcelerátor opět nabízí startupům šanci na rozjezd

1. 9. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Startupy s nadějnou technologií nebo produktem se i letos mohou hlásit do nejdéle fungujícího akcelerátoru ve střední Evropě JIC STARCUBE, a to do 31. října. Šanci dostávají projekty z oblasti hardwaru, kyberbezpečnosti a internetu věcí.

Letošními novinkami jsou kratší a intenzivnější program, neomezený přístup do prototypovací laboratoře v Brně a také nový partner pro začínající podnikatele – Škoda Auto DigiLab.

Přihlášku mohou podávat podat týmy o alespoň dvou lidech.

„Chceme oslovit projekty, které čekají na první platící zákazníky. Hýčkají si své nápady někde v pohodlí kolejí, nebo je mají jako alternativu pracovní rutiny, baví se o nich jen s kamarády v hospodě a potřebují popostrčit. Naše intenzivní dvouměsíční ´nalejvárna´ by měla být momentem, kdy vyjdou se svým projektem konečně ven, ověří ho a spustí ve smysluplné a rentabilní podobě,“ popisuje cílovou skupinu akcelerátoru manažerka JIC STARCUBE Hana Šudáková.

Na peníze a další výhody dosáhne deset týmů

Program akcelerátoru je výhradně v angličtině, začíná 15. ledna a trvá dva měsíce. Pokrývá všechna důležitá témata pro rychlý rozjezd byznysu od vytváření hodnot přes porozumění zákazníkům po předávání technologického know-how od partnerů.

Do finále projde po výběru JIC a partnerů akcelerátoru maximálně deset týmů. Ty následně dostanou 100 tisíc korun na svůj pobyt v Brně a budget na právní, marketingové i finanční služby. Vybraní absolventi JIC STARCUBE navíc mohou pokračovat v návazném individuálním šestiměsíčním programu.

Novinkou letošního roku je možnost využít nedávno otevřený FabLab Brno. Laboratoř nabízí několik druhů 3D tiskáren, laserovou řezačku, CNC frézu, ale i mechanické nářadí nebo kity a doplňky pro internet věcí, se nimiž je možné vyrábět prototypy.

„Finalisté budou mít po zaškolení do laboratoře nonstop přístup. Naše dílna sídlí přímo na JIC, dvě patra nad STARCUBE Space, kde se bude odehrávat většina programu akcelerátoru, takže si do ní budou týmy moci odskočit a zkontrolovat tisk prototypu třeba o přestávce během workshopu,“ doplňuje manažer FabLab Brno Tomáš Mejzlík. Na vybavení dílny se podíleli partneři projektu Honeywell a Y Soft.

Zapojuje se i největší česká firma

Sestava loňských technologických partnerů, kam kromě zmíněných společností patří ještě AVAST, Konica Minolta a Microsoft, je letos rozšířená o Škoda Auto DigiLab. „Naším cílem je vytvořit s globálními hi-tech startupy oboustranně výhodné byznys modely pro spolupráci. Zajímají nás nové nápady v oblasti mobility a konektivity, které mohou obohatit stávající byznys Škoda Auto. Kromě toho chceme spolupracovat i se startupy zaměřenými na kybernetickou bezpečnost, protože právě tato oblast bude do budoucna klíčová nejen pro automobilový průmysl,“ uvádí vedoucí DigiLabu Jarmila Plachá.

Výhodou JIC STARCUBE je také provázání se zhruba šesti stovkami partnerských firem. JIC nabízí návazné programy a dlouhodobou podporu, které ročně využívají desítky podniků.

Oliver Dlouhý z Kiwi.com, který akcelerátor absolvoval v roce 2013 ještě jako Skypicker, předává své zkušenosti z raketového růstu jako expert JIC. Jeden z prvních klientů JIC Y Soft svou dceřinou společností Y Soft Ventures hned několik klientů JIC v minulosti zafinacoval. A GINA Software, absolvent historicky prvního běhu akcelerátoru v roce 2010, prošel v dalších fázích svého vývoje návaznými programy a nadále na JIC sídlí. I s těmito firmami se můžou finalisté JIC STARCUBE setkávat na denní bázi, ať už během akcelerátoru nebo v návazných programech.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek