Největší kovací lis v Korejské republice bude z České republiky

14. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Největší kovací lis v Korejské republice bude z České republiky Do Korejské republiky byl vyvezen obří lis na volné kování, který bude po zprovoznění největším lisem tohoto druhu v Korejské republice a třetím největším na světě. Dodavatelem je česká akciová společnost TS Plzeň a odběratelem korejská společnost Doosan Heavy Industries.

Jedním z nejvýznamnějších česko-korejských obchodních případů poslední doby je vývoz obřího lisu vyrobeného českou akciovou společností TS Plzeň. Na korejské straně je odběratelem společnost Doosan Heavy Industries. Jedná se o kontrakt na dodávku kovacího souboru (forging complex) s kovacím lisem 17000 t. Hodnota kontraktu činí 9 mil. EUR, přičemž hodnota celkového projektu včetně všech nutných investic korejského zákazníka, souvisejících s kompletní stavbou a nákupem dalšího vybavení, převýší částku 40 mil. EUR.

Lis byl ze společnosti TS Plzeň dopraven do Korejské republiky na několika lodích, přičemž poslední dodávka byla ve třetím čtvrtletí letošního roku. V současné době probíhá intenzívní montáž zařízení pod supervizí českých expertů. Dokončení montáže se předpokládá do konce tohoto roku. Poslední etapou projektu bude zprovoznění zařízení, které proběhne v průběhu 1. čtvrtletí 2017.

Po uvedení do provozu bude lis o síle 17 000 t největším kovacím lisem na volné kování v Korejské republice a třetím největším na světě. Produktem kovacího souboru budou velké výkovky s použitím v oborech stavba lodí (hřídele, klikové hřídele), jaderná energetika (reaktory), offshore, výroba nosných částí letadel atd.

Reference z uvedeného obchodního případu mohou společnosti TS Plzeň přinést další významné zakázky v samotné Korejské republice. V zemi je řada průmyslových podniků, které těžké lisy a speciální vybavení do továren potřebují. Dle dostupných informací např. společnost Hyundai Motors plánuje nákup lisu s výkonem 20 000 t. Realizace zmíněného projektu v Korejské republice současně potvrzuje, že české průmyslové firmy patří do světové špičky a má tak mimořádný význam nejen pro samotnou akciovou společnost TS Plzeň, ale též pro další české průmyslové podniky, které mají zájem vyvážet svoji produkci do Korejské republiky.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Soulu (Korejská republika). Autor: Květoslav Sulek, ekonomický rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek