Největší státní firma v Ázerbájdžánu chystá IPO

25. 1. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Největší státní firma v Ázerbájdžánu chystá IPO Ázerbájdžánská státní ropná společnost SOCAR plánuje provést první veřejnou nabídku akcií svých dceřiných společností.

Podle portálu news.am to oznámil ředitel pro investice a operace SOCAR Capital Elhan Gasanov. Žádné konkrétní termíny, kdy by se IPO mělo uskutečnit, ani seznam podniků, kterých se to bude týkat, zatím není k dispozici. Z dříve předloženého Strategického plánu pro vyhlídky národního hospodářství vyplývá, že ázerbájdžánská vláda může zvážit provedení první veřejné nabídky akcií na místním trhu některých podniků nacházejících se ve vlastnictví státních ropných společností. Například by se mohlo jednat o firmy, které obchodují s palivy.

Podle názoru předkladatelů Strategického plánu by takové opatření mělo umožnit společnostem přístup k dodatečným zdrojům financování. Součástí státní SOCAR je nyní přes 30 společných podniků, 18 operačních společností a okolo tří desítek dalších struktur, včetně závodů a vědeckých ústavů.

Anna Uljačenko

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek