Největší světový veletrh nanotechnologií navštívilo 50 tisíc zájemců

3. 2. 2016 | Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

Ve dnech 27. až 29. ledna 2016 se v Tokiu konal 16. ročník největšího světového veletrhu nanotechnologií nano tech 2016. V konkurenci 586 expozic z celkem 23 zemí se mezi nejvýznamnějších japonskými společnostmi z oboru neztratili ani čeští zástupci. Představili oborově rozmanitá témata od nanovlákem a funkčních textilií až po biomedicínské aplikace a monokrystaly.

Na akci, která účinně propojuje vědu, výzkum i průmysl, se představily významné české společnosti se svými technologickými novinkami.

Společnost Optaglio prezentovala unikátní technologie na výrobu hologramů a struktur pro bezpečnostní aplikace. Nanomembrane ukázala funkční textílii vykazující lepší vlastnosti než Goretex. Advanced Materials JTJ  představila fotokatalytické nátěry s velmi vysokou účinností čistící vzduch uvnitř budov i ovzduší venku.

Regionální centrum pro pokročilé technologie a materiály při Univerzitě Palackého prezentovalo třetí generaci Mössbauerova spektrometru, přístroje určeného k velmi přesné a nedestruktivní charakterizaci látek, který sami vyvinuli a komercionalizovali.

Mezi další české vystavovatele patří Crytur, Elmarco, Technologické centrum Akademie věd České republiky, CLUTEX, Svitap, Contipro, CzechInvest a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.

Český pavilon byl na této akci zastoupen již pošesté. Akci už tradičně podporovalo české velvyslanectví v Tokiu, a proto se den před začátkem veletrhu na jeho půdě setkali zástupci všech českých vystavovatelů. Velvyslanec Tomáš Dub slavnostně otevřel český pavilon první den veletrhu ráno.

Veletrh bude patřit i v roce 2017 stejně jako letos do programu Českých oficiálních účastí Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek