Nejvyšší představitelka Hongkongu navštívila úspěšnou českou expozici na veletrhu FoodExpo 2017

23. 8. 2017 | Zdroj: Generální konzulát České republiky

motiv článku - Nejvyšší představitelka Hongkongu navštívila úspěšnou českou expozici na veletrhu FoodExpo 2017 Česká republika se poprvé v historii zúčastnila s národním pavilónem veletrhu FoodExpo ve dnech od 17. do 19. srpna 2017 v Hong Kong Convention and Exhibition Centre. Českou expozici na ploše 162 metrů čtverečních s účastí 11 českých firem připravilo Ministerstvo zemědělství ČR.

Náměstkyně ministra zemědělství paní Viera Šedivá s delegací svých spolupracovníků podpořila české firmy osobní návštěvou na veletrhu a kromě toho vedla další jednání se zahraničními partnery z hostitelské země a dalších zemí, která připravil Generální konzulát ČR v Hongkongu. Vyvrcholením české účasti na veletrhu byla návštěva nejvyšší představitelky Hongkongu paní Carrie Lam, předsedkyně výkonné rady, na českém pavilónu, kde se seznámila s tradičními českými potravinářskými výrobky.

Letošního 28. ročníku veletrhu FoodExpo se zúčastnilo 1500 vystavovatelů z 26 zemí, nováčky s národní expozicí byly Česká republika, Indie a Thajsko a partnerskou zemí Japonsko, které reprezentoval ministr zemědělství Ken Saito.

Slavnostního zahájení veletrhu se zúčastnila paní Viera Šedivá, náměstkyně ministra zemědělství, která na českém pavilónu společně s ekonomickým diplomatem M. Vágnerem přivítala po zahájení veletrhu oficiální delegaci vedenou paní Vivien Lou, ředitelkou odboru hygieny potravin a životního prostředí, a paní Markaret Fong, výkonnou ředitelkou obchodní a rozvojové rady HKTDC, která veletrh pořádá.

K vyvrcholení české účasti na FoodExpo došlo druhý den, kdy český pavilón navštívila paní Carrie Lam. Její návštěva na výstavišti zahrnovala jen tři národní expozice: Polska, České republiky a Japonska. Carrie Lam byla na české expozici přivítána náměstkyní Vierou Šedivou a ekonomickým diplomatem Milanem Vágnerem, byly jí představeny české potravinářské výrobky a měla možnost jeden z nich ochutnat. Paní Lam naši zemi v minulosti několikrát navštívila a z vlastní zkušenosti některé české potravinářské produkty znala.

Celkem 11 českých firem představilo své výrobky na veletrhu: Bluetouch, Budějovický Budvar, Carla, Indiana, Kitl, Kostelecké uzeniny, PMS Přerov, Snack International – Marlenka, TEFCO CZ, Vinařství Ludwig a Czech Royal Beer.

Úspěch u zahraničních partnerů měly zejména alkoholické i nealkoholické nápoje nebo sladkosti, nabízeny byly i masné výrobky. Celkový ohlas firem byl velmi pozitivní a 9 z českých účastníků má zájem zúčastnit se dalšího ročníku potravinářského veletrhu v Hongkongu. Několik firem dokonce vyčíslilo hodnotu kontraktů uzavřených během tohoto veletrhu.

Generální konzulát Hongkong připravil pro delegaci náměstkyně Viery Šedivé nad rámec veletrhu další program s místními partnery. Dne 18. srpna dopoledne proběhlo jednání s Food and Health Bureau a s Centre of Food Safety. HK delegaci vedl Daniel Cheng, zástupce stálé tajemnice pro potraviny a zdraví Cherry Tse (ta se nemohla zúčastnit veletrhu ani jednání, protože pobývala v té době na rozhovorech v Pekingu).

Delegace náměstkyně byla ve složení J. Götzová – ředitelka Odboru bezpečnosti potravin, M. Štěpánek – vedoucí Oddělení potravinového práva a kvality potravin, J. Holub – referent Oddělení zemí Asie a obchodní politiky a V. Randáček – zemědělský diplomat ze ZÚ Peking. Delegaci doprovázel ekonomický diplomat Milan Vágner.

HK strana představila systém dovozu potravin do země vč. hygienických opatření. V HK nejsou u potravin dovozní cla (s výjimkou alkoholu nad 30 %) ani DPH. Česká strana popsala český systém kontroly dovozu potravin, který je mírně odlišný. Měřítkem českého systému potravinové bezpečnosti je skutečnost, že neevidujeme žádnou epidemii nebo otravy z potravin.

Poté si obě strany vyměnily informace o průběhu uzavírání bilaterálních protokolů na dovoz masa. V současné době je řešen bilaterální protokol ČR – Hongkong na vepřové maso, kdy v polovině července 2017 Státní veterinární správa předala vyplněné dotazníky a ty nyní druhá strana posuzuje. Jak dlouho bude celý proces až do uzavření protokolu trvat, nebylo sděleno (pozn.: v neoficiálním rozhovoru bylo zmíněno, že obvykle jednání trvají několik roků, ale argument našeho členství v EU by proces mohl zkrátit).

Lze očekávat, že HK strana bude vyžadovat návštěvu dodavatelských závodů v ČR. Přestože byl schválen dokument „exportní deklarace/zdravotní certifikát“ mezi EU a HK, mohou jej k vývozu masa do HK využívat jen firmy ze států, které mají uzavřen bilaterální protokol. ČR nemá protokol ani na jeden druh masa (vepřové, hovězí, drůbeží).

U vývozu mléčných výrobků (s výjimkou sýrů) nemusí být bilaterální protokol, ale zboží musí být vybaveno českým certifikátem a schváleno Centre for Food Safety k dovozu. Pro dovoz výrobků rostlinného původu není vyžadován bilaterální protokol. U sýrů není stanovena legislativa, ale je doporučeno dovozy doložit českými certifikáty, stejně jako u konzerv.

Odpoledne 18. srpna se uskutečnilo jednání s firmou D.S. Agriculture, která má zájem o dovoz vepřového i hovězího masa z ČR. Firma patří do čínské skupiny CEFC, která je již aktivní na českém trhu. Viceprezident D.S. Agriculture Liguo Wang zmínil možnost obchodní spolupráce s petrochemickými výrobky a hnojivy. Jednání se kromě delegace ministerstva zemědělství zúčastnil i zástupce Kosteleckých uzenin. 

Úspěch české účasti na veletrhu umocnila osobní návštěva paní Carrie Lam na českém pavilónu. To, že si k osobní návštěvě vybrala jen tři národní stánky a český patřil mezi ně, nebylo náhodné gesto. Český stánek patřil svým architektonickým ztvárněním k těm nejlepším a současně nabízel pestrou škálu tradičních českých potravinářských výrobků pro export. 

První oficiální česká účast na potravinářském veletrhu v Hongkongu byla českými firmami hodnocena velmi pozitivně, což dosvědčuje zájem většiny z účastníků přijet na obdobný veletrh i v příštím roce. GK Hongkong v této souvislosti navrhne projekt ekonomické diplomacie, který by navazoval na účast českých firem na veletrhu podporovanou ministerstvem zemědělství (buď oficiální česká účast, nebo finanční podpora firem z již realizovaných programů). Projekt by se týkal prezentace českých nápojů s řízenou degustací vín a piva.

Jednání paní náměstkyně Viery Šedivé a její delegace s partnery z Food and Health Bureau napomohla k urychlení jednání o bilaterálních protokolech a k vytvoření podmínek pro české exportéry masa do Hongkongu. Součástí dalších kroků bude iniciace bilaterálních protokolů i pro další druhy masa kromě vepřového.

Do Hongkongu se již dnes dováží české pivo, víno i částečně maso, ale dostat zboží do sítě maloobchodních řetězců a supermarketů vyžaduje trpělivou práci českých firem s místními dovozci a distributory a současně i odvahu více investovat do marketingu. Generální konzulát Hongkong je připraven pomáhat českým firmám při průniku na místní trh a zájemci mohou kontaktovat generální konzulát přímo.

Informace a fotografie poskytnuty Generálním konzulátem České republiky v Hongkongu (Čína).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek