Němci přijedou do Plzně hledat české dodavatele

8. 3. 2017 | Zdroj: CzechTrade

Již sedmé setkání českých výrobců s nákupčími významných německých firem proběhne 16. května 2017 ve Vědeckotechnickém parku v Plzni. V rámci akce Sourcing Day Tschechien 2017 je organizuje agentura CzechTrade ve spolupráci se svým německým zastoupením v Düsseldorfu a Spolkovým svazem materiálového hospodářství, nákupu a logistiky (BME).

sourcingdayZástupci tuzemských podniků budou mít příležitost hovořit individuálně s nákupčími významných německých firem o konkrétních kooperačních nabídkách.

„Sourcing Day v Plzni je jedna z našich nejúspěšnějších akcí. Několik týdnů po loňské akci již firmy uzavřely kontrakty za několik milionů korun,“ konstatuje generální ředitel agentury CzechTrade Radomil Doležal a dodává: „Letos plánujeme celou řadu podobných setkání s nákupčími nejen z Německa, ale i z Velké Británie, Švédska, Francie, Španělska či Brazílie“.

CzechTrade vyhledává v rámci předem definovaných kategorií vhodné dodavatele. Nákupčí na základě vyplněných firemních profilů vyberou ty potenciálně vhodné, které CzechTrade následně na akci přizve. „Tím se zvyšuje efektivita vedených jednání, protože zájem o setkání je jak ze strany dodavatele, tak i nákupčích," vysvětluje princip akce Adam Jareš, ředitel německého zastoupení CzechTrade v Düsseldorfu.

To potvrzuje i Bastian Jannermann, zástupce celosvětově známého výrobce topných, průmyslových a chladicích systémů firmy Viesmann, který se loni akce zúčastnil vůbec poprvé: „Z akce mám velmi dobrý pocit. Myslím si, že minimálně se třemi dodavateli začneme spolupracovat. Setkání byla dobře naplánována a jednání byla mnohem efektivnější než například na veletrzích. Témata jsme mohli diskutovat mnohem více do hloubky.“

Sourcing Day v Plzni je tradičně zaměřen na dodavatele ve strojírenství, automobilovém, elektrotechnickém a leteckém průmyslu. „Nákupčí však letos v Česku hledají výrobce i v nábytkářském průmyslu či zdravotnictví,“ doplňuje Julie Malá z německé pobočky CzechTrade.

Seznam konkrétních poptávek a informace jak se na akci přihlásit

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek