Německý energetický gigant hledá dodavatele v srdci Evropy

12. 4. 2017 | Zdroj: CzechTrade

Velkou šancí pro tuzemské firmy je poptávka německého energetického kolosu innogy po dodavatelích z ČR. Partnery pro jeden z největších elektrárenských a plynárenských podniků v Evropě hledá agentura na podporu exportu CzechTrade ve spolupráci se svým německým zastoupením v Düsseldorfu.

Vybraní čeští dodavatelé budou mít příležitost osobně hovořit s nákupčími firmy innogy v Praze na podzim tohoto roku.

„V naší společnosti se snažíme aktivity v oblasti nákupu co nejvíce internacionalizovat. Česká republika hraje v této strategii významnou roli jako země s kvalitními dodavateli v srdci Evropy,“ konstatuje ředitel koncernového nákupu v německém Essenu Ulrich Piepel.

„Jsme přesvědčeni, že máme innogy co nabídnout. České firmy mají bezpochyby kompetitivní výhodu v geografické vzdálenosti a ve skvělé tradici v oblasti strojírenství a elektrotechniky,“ dodává generální ředitel CzechTrade Radomil Doležal.

Základem úspěchu připravenost na německé standardy

„Centrální nákup innogy je velmi otevřený ke spolupráci s českými dodavateli, což pro nás bylo příjemné zjištění. Firma dosud hodně nakupovala lokálně, ale nově chce více spolupracovat nejen s dodavateli zboží, ale zejména i služeb, mimo hranice Německa. Předpokladem pro úspěch našich firem je připravenost na vysoké německé standardy, stejně jako jazyková vybavenost,“ doplňuje ředitel německého zastoupení CzechTrade v Düsseldorfu Adam Jareš.

Společnost innogy zaměstnává 40 tisíc lidí a její roční obrat činí 46 miliard eur. Nejdůležitějšími trhy jsou pro firmu Německo, Velká Británie, Nizozemsko a Belgie, ale také země střední a východní Evropy, především Česko, Maďarsko a Polsko.

V České republice v současnosti hledá výrobce stožárů vysokého napětí, trafostanic nebo dodavatele inženýrských staveb a montážních prací na vedení vysokého napětí a dalších komodit.

Všechny zájemce o spolupráci žádá agentura CzechTrade o zaslání vyplněných dotazníků na adresu pavel.kalina@czechtrade.cz, a to nejpozději do 28. dubna 2017. V průběhu května a června nákupčí vyhodnotí profily dodavatelů a následně budou vybraní zájemci informováni o dalším postupu.

Více informací najdete v Kalendáři akcí na czechtrade.cz.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek