Němečtí výrobci obráběcího nářadí míří do Indie, a co Češi?

5. 5. 2016

  • Země: Indie
  • Datum zveřejnění: 05.05.2016

Podle Asociace německých výrobců obráběcího nářadí (German Machine Tool Builders´ Association) je Indie na osmém místě v pořadí zemí světa v prodeji obráběcího nářadí. Institut Oxford Economics, který je partnerem Asociace, očekává velké zrychlení tempa indické ekonomiky v nadcházejících letech, což se odrazí jak v kapitálových investicích, tak ve zvýšení průmyslové výroby. Očekává se nárůst trhu s obráběcím nářadím o 9 – 10 % jak v roce 2016, tak 2017. Růst indického trhu je přímo provázán s investicemi do infrastruktury. „Slogan „Make in India“ je zaměřen na investice přímo v Indii, a to jak domácí, tak zahraniční. Chceme přímo profitovat z tohoto trendu“, uvedl Gerhard Flores, ředitel Technologického a patentového Institutu v Gehringu.

ilustrační obrázekNa podporu výše uvedeného uspořádala v březnu tohoto roku Asociace německých výrobcl obráběcího nářadí spolu s Indicko-Německou obchodní komorou pro své členy již počtvrté za sebou dvě jednodenní sympozia v Pune a v Chennai, kterých se zúčastnilo 240 zákazníků v Chennai a 220 firem v Pune z oblasti automobilového průmyslu a výroby automobilových součástek, strojních zařízení, a leteckého průmyslu. Z německých firem předvedlo své výrobky 17 výrobců, konkrétně DMG Mori, Emag, Gehring, Gleason-Pfauter, Heckert, Heller, Hermle, Kapp, Leistritz, MAG, Mauser, Open Mind, Peiseler, Profiroll, Samag, Schwäbische Werkzeugmaschinen and Waldrich Coburg.

Doufejme, že akce tohoto typu budou pobídkou i o pro české firmy, které vyrábějí nářadí pro obráběcí stroje, aby se pokusili expandovat na náročný, ale velký a stále rostoucí indický trh, k čemuž by mohli využít třeba nadcházející veletrh IMTEX 2017, který se uskuteční 26. 1. – 1. 2. v Bangalore, kde právě otevírá CzechTrade svoji druhou indickou zahraniční kancelář.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mumbai.

Tisknout Vaše hodnocení: