Nestlé otevře nový závod v Silau

23. 3. 2015

  • Země: Mexiko
  • Datum zveřejnění: 13.03.2015
  • Zdroj: El Economista

ilustrační obrázekNestlé México se připravuje na otevření nového závodu na produkci krmiv pro domácí zvířata v Silau v Guanajuatu. Celý závodní komplex má rozlohu 20 hektarů a tvoří část investice v celkové hodnotě 1 mld. dolarů, kterou se švýcarská korporace rozhodla udělat v rámci nové výstavby závodů a rekonstrukcí stávajících podniků v Mexiku.

Výroba by se měla spustit na konci letošního roku, nicméně zkušební provoz začne již v jeho polovině. 40 % z celkové výroby by mělo být exportováno do států Severní a Jižní Ameriky, zbytek se plánuje pro domácí trh.

Nestlé investovalo do této výrobny přes 20 mil. dolarů především na nákup zařízení a strojů a celkem by zde mělo pracovat přes 500 zaměstnanců. Část investice také byla použita na rozvoj programů podporujících rovnost mužů a žen v pracovním prostředí. Nestlé jako jediný potravinářský podnik v Mexiku získal certifikát deklarující stejné pracovní příležitosti pro obě pohlaví, což dle výkonného ředitele Marcela Merchiora dokazuje i to, že z 1 300 zaměstnanců je 47 % žen.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Mexico City.

Tisknout Vaše hodnocení: