Nezaměstnanost je rekordně nízká, ekonomice to nesvědčí

13. 7. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Na rekordní čtyři procenta poklesla v červnu nezaměstnanost v ČR. Bez práce je pouze 297 tisíc lidí, což je nejnižší číslo od roku 1998. Podle expertů takto nízký počet lidí bez zaměstnání ohrožuje firmy a poškozuje celou ekonomiku.

Zatímco před čtyřmi lety trápila tuzemské hospodářství vysoká nezaměstnanost, dnes se firmy potýkají s nedostatkem zaměstnanců. A lidí bez práce stále ubývá. Podle odhadů analytiků bude pokles pokračovat i na podzim.

Volných míst nabízejí zaměstnavatelé aktuálně více než 183 tisíc. Mezi státy evropské osmadvacítky je Česko rekordmanem déle než rok.

Aktuální výsledky zveřejnil v červenci Úřad práce ČR. Podle generální ředitelky ÚP ČR Kateřiny Sadílkové odpovídá nezaměstnanost ročnímu období, kdy letní práce snižují počet nezaměstnaných. Zároveň se rozbíhá turistická sezóna.

„Nezaměstnanost se v uplynulém měsíci vyvíjela standardně. Za pozornost ale stojí počet evidovaných uchazečů o zaměstnání - ČR se v červnu dostala na nejnižší hodnotu za posledních 19 let. A daří se snižovat i počet dlouhodobě nezaměstnaných. Jen za uplynulý rok klesl v meziročním srovnání podíl těch, kteří jsou bez práce déle než 12 měsíců, o 3,3 procenta,“ vyzdvihuje Sadílková.

Firmy to vidí jinak než vláda

Za pozitivní považuje současný trend premiér Bohuslav Sobotka: „Současně se snižováním nezaměstnanosti se nám daří zvyšovat platy a díky růstu mezd je evidentní, že pracovat se nyní více vyplatí. Chceme v naší úspěšné aktivní politice zaměstnanosti pokračovat,“ říká.

Firmy to ale tak růžově nevidí Už dva roky existuje masivní poptávka zaměstnavatelů po nových zaměstnancích – a nedaří se ji uspokojovat.

V červnu 2017 měly podniky největší zájem o stavební dělníky, pomocníky ve výrobě, řidiče kamionů, uklízeče, kuchaře, pracovníky v zemědělství, lesnictví svářeče či nástrojáře. V létě firmy logicky nabírají také více brigádníků.

Pro firmy znamená nedostatek kvalifikovaných lidí problémy ve výrobě. Mnohé se dostávají do nezáviděníhodné situace, kdy musejí rušit zakázky – nejen pro tuzemské odběratele, ale i pro zahraniční podniky.

Podniky nepropouštějí, i když není práce

Analytici se shodují na tom, že zmíněná čísla představují pro českou ekonomiku rostoucí problém.

„Míra nezaměstnanosti dosahuje tak nízkých hodnot, že se stává kritickou pro růst ekonomiky i obchodní plány jednotlivých firem. Náš průzkum mezi šéfy tuzemských firem ukázal, že každá druhá letos plánuje růst počtu zaměstnanců. Devět z deseti oslovených považuje nedostatek lidí za hrozbu pro svou firmu. Tradiční nástroje náboru a udržení zaměstnanců přestávají fungovat. Firmy proto zvažují intenzivnější zavádění robotizace, najímání zahraničních zaměstnanců či alespoň originálnější nábor, ale i to přestává stačit,“ říká odbornice na řízení lidských zdrojů společnosti PwC Andrea Linhartová Palánová.

Podle analytika společnosti Akcenta Miroslava Nováka se firmy zhruba u poloviny nabízených volných pracovních míst spokojí s uchazeči, kteří mají jen základní vzdělání. Do značné míry tedy rezignovaly na hledání kvalifikované pracovní síly.

„Podílem volných míst k počtu nezaměstnaných (téměř 62%) se zřejmě Česko řadí na druhé místo na světě, a to hned za Japonsko, jehož pracovní trh má proti Evropě řadu odlišností. Současná úroveň nezaměstnanosti se čím dál víc stává ekonomickou nevýhodou. Volná pracovní síla není a v dohledné době nebude. Podniky se zdráhají propouštět, i když pro své zaměstnance momentálně nemají dostatek práce, což zpomaluje pohyb na trhu práce,“ shrnuje vedoucí ekonom UniCredit Bank Martin Sobíšek.

„Nedostatek lidí viditelně tlačí vzhůru mzdy a situace bude dále eskalovat. Nízká nezaměstnanost bude i nadále brzdit růst české ekonomiky, který tak letos dosáhne „jen“ tří procent,“ doplňuje.

jap

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek