Nová loď Tallinku se stala lídrem v osobní dopravě v Baltském moři

2. 8. 2017

  • Země: EE - Estonsko
  • Datum zveřejnění: 02.08.2017

Nové rychlostní plavidlo Megastar, které uskutečnilo koncem ledna svojí prvním plavbu z Tallinnu do Helsinek, se stalo lídrem osobní dopravy v Baltském moři - během šesti měsíců Megastar přepravil téměř 1,1 milionu cestujících, tedy v průměru 6000 za den, informovala přepravní společnosti Tallink.
„Před šesti měsíci jsme slíbili, že Megastar zahájí novou éru v historii vysokorychlostních plavidel,“ - řekl obchodní ředitel společnosti Tallink Grupp, pan Margus Hunt. Plně se osvědčila i obnovená dvoupodlažní paluba pro automobily, která umožňuje nezávisle nakládat a vykládat jak osobní vozy cestujících, tak i náklaďáky, což snížilo časy prostojů a minimalizovalo případná zpoždění, způsobené lodí.
Stavba Megastaru byla zahájena 4. srpna 2015 a na první zkušební cesty na moře se vydala loni v prosinci a lednu tohoto roku. Na první plavbu s cestujícími se loď vydala z Tallinnu do Helsinek dne 29. ledna t. r.
Loď nabízí nejen vysokou cestovní rychlost, ale najdete zde také kavárny a restaurace, širokou nabídku salonů s křesly a promyšlená řešení možností nakupování. Jako bonus zajišťuje dodatečné pohodlí cestujícím patrová paluba pro automobily, která umožňuje nezávislou nakládku a vykládku osobních vozů cestujících a nákladních automobilů. Prostory určené pro cestující se staly pohodlnějšími se snadnějším přístupem k nim.
Délka Megastaru je 212 metrů, loď je schopna pojmout až 2800 cestujících, to znamená, že loď je v tomto ohledu srovnatelná s jednou z největších výletních lodí Tallink - Baltic Queen. Rychlost plavidla je 27 uzlů.
Megastar používá jako palivo zemní plyn, ale může používat i konvenční těžký topný olej. Použití zkapalněného zemního plynu výrazně snižuje ekologickou stopu  plavidla, protože úroveň emisí síry, dusíku a uhlíku se tím podstatně snižuje. Cena plavidla činí 230 milionů eur.
Zdroj: LETA, 2.8.2017
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Riga. 

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: