Nová Škoda Roomster se bude vyrábět v Polsku

23. 4. 2015

  • Země: Polsko
  • Datum zveřejnění: 22.04.2015
  • Zdroj: http://www.novinky.cz

ilustrační obrázekJedněmi zatracovaný, druhými obdivovaný vůz Škoda Roomster je ve své poslední fázi. Automobilka Škoda Auto definitivně ukončí jeho výrobu v závodě v Kvasinách na východě Čech. Model s neobvykle velkými okny zadních dveří se přestane vyrábět 30. dubna, kdy z linek sjede poslední vůz tohoto typu.

Podle informací automobilky by měl mít roomster svého následovníka. Ten se ale už nebude vyrábět v Kvasinách, nýbrž v polské Poznani. Tam má koncern Volkswagen, do nějž patří i Škoda Auto, jeden ze svých závodů.

Opět by se mělo jednat o malý užitkový vůz. Bude zřejmě na platformě Volkswagenu Caddy, ale s designovými prvky typickými pro Škodu. Roomster musí uvolnit místo v kvasinském závodě pro výrobu třetí generace limuzíny Superb a také pro zcela nové škodovácké SUV, které ještě nemá oficiální název.

Roomster byl nejméně prodávanou škodovkou
Kromě sportovního vozu Škody se v Kvasinách bude vyrábět SUV i pro koncernovou značku Seat. Tyto všechny plány se ve východočeské pobočce už realizují a automobilka zde investuje miliardy korun do rozšíření výrobních linek a celého závodu.

Roomster nikdy nebyl prodejním trhákem. Ve srovnání s ostatními modely Škody byl vždy na posledních pozicích, ale svou skupinu řidičů si dokázal najít a celkem stabilně držet.

První roomster sjel z linek v roce 2006. Svou slavnostní premiéru si tehdy prožil na březnovém autosalonu v Ženevě a o tři měsíce později byl uveden na trh. Od té doby až dosud se vyrobilo 370 tisíc vozů ve verzích Roomster nebo Roomster Praktik.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade ve Varšavě.

Tisknout Vaše hodnocení: