Nová spojení na letiště Bengalúru

12. 8. 2017

  • Země: IN - Indie
  • Datum zveřejnění: 12.08.2017

Dalších pět měst státu Karnataka bude moci využívat nových autobusových linek vedoucích přímo na bengalúrské letiště. Spoje provozuje státní dopravní společnost KSRTC. Linky jsou označeny jako Fly Bus a nabízejí nonstop provoz v luxusním provedení přepravy a služeb. Spojí se tak města jako Madikeri, Tirupati,Salem a další. Tuto službu využilo v loňském roce již 3,4 miliónu pasažérů.
Státní podnik objednal dalších 15 vícenápravových autobusů značky Volvo, které budou dodány a použity na tratích v nejbližších dnech. Uvedené autobusy budou použity na tyto linky a brzo se dočkají dalších vozů v závislosti na poptávce po této službě.
KSRTC se snaží zvýšit comfort pro cestující na letiště, které právě nyní dokončuje druhou přistávací dráhu. Autobusy jsou vybaveny Wi-fi přijmem, obrazovkami se zábavným programem, chemickým WC, malou kuchyňkou, na displeji je pasažér seznamováns aktuálními informacemi o odletech.
Dopravní luxusní spojení začalo v roce 2013 z města Mysore a nyní celkem spojuje 8 větších měst státu Karnataka s mezinárodním letištěm.
S KSRTC jednala kancelář CzechTrade v roce 2016 a nabízela společnosti české dopravní prostředky a informační systémy k řízení provozu. KSRTC však upřednostnilo autobusy značky Volvo.

Zdroj: The Economic Times, 12.8.2017
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bengalúru.

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: