Nové bezplatné služby na pomoc ochraně duševního vlastnictví v malých a středních firmách

27. 8. 2014 | Zdroj: Technologické centrum AV ČR

Evropská komise představila čtyři navzájem se doplňující oficiální služby, jejichž společným cílem je poskytovat bezplatné, vysoce kompetentní informace a úvodní poradenství v záležitostech spojených s ochranou duševního vlastnictví.

Tyto služby jsou určeny jednak malým a středním firmám, které jsou aktivně zapojeny do evropských výzkumných a vývojových projektů a mezinárodního technologického transferu (European IPR Helpdesk) a dále pro evropské firmy, které exportují nebo vytvářejí svoji produkci v Číně, v zemích skupiny ASEAN jihovýchodní Asie (Brunej, Kambodža, Laos, Barma, Filipíny, Vietnam, Malajsie, Singapur, Thajsko a Indonésie) a v latinskoamerických zemích skupiny MERCOSUR (Brazílie, Venezuela, Chile, Argentina, Paraguay a Uruguay).

Všechny uvedené služby nabízejí bezplatnou linku pomoci (Helpline) zajišťovanou zkušenými specialisty s místními znalostmi. Služba odpoví, při zachování naprosté důvěrnosti, na vaše otázky spojené s ochranou duševního vlastnictví do 3–7 pracovních dnů (podle teritoria). Tým linky pomoci vám rovněž napomůže s vyhodnocením či případnými formulačními úpravami příslušných pasáží vašich obchodních smluv, licenčních dohod apod.

Další služby všech panelů zahrnují škálu specializovaných školení v různých praktických otázkách ochrany duševního vlastnictví. Nabízena jsou jak školení formou seminářů a workshopů konaných přímo v jednotlivých teritoriích, tak školení formou internetových seminářů, do nichž se účastníci mohou zapojit distančně ze svých počítačů.

Součástí poskytovaných služeb je také nabídka bezplatných tematických publikací, mj. přístupně napsaných praktických rukovětí, faktografických přehledů a případových studií. Většina publikací obsahuje užitečné informace i praktickou nápovědu jak řešit různé otázky vznikající v souvislosti s ochranou duševního vlastnictví během zahraničních obchodních operací, nebo v rámci mezinárodních výzkumných projektů. Veškeré tyto dokumenty lze nalézt ve volně on-line dostupné elektronické knihovně. European IPR Helpdesk navíc vydává i pravidelný elektronický Newsletter a čtvrtletní Bulletin, přinášející nejnovější informace o vývoji a novinkách na poli ochrany duševního vlastnictví v Evropě i ve světě.

Pokud tedy potřebuje pomoc s vašimi konkrétními problémy spojenými s duševním vlastnictvím, jeho ochranou či komerčním využitím, pokud chcete být prostě včas informováni o nejnovějším vývoji, nebo vás zajímají možnosti školení v této problematice, potom jsou uvedené evropské služby právě tím partnerem, kterého byste měli kontaktovat.

Bližší informace o uvedených bezplatných evropských službách můžete získat na těchto kontaktních adresách:

Autor: Václav Suchý, Technologické centrum AV ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek