Nueces-Brownsville: Nejdražší plynovod v historii CFE

4. 7. 2016

  • Země: Mexiko
  • Datum zveřejnění: 03.07.2016
  • Zdroj: El Financiero

Společnost Valley Crossing Pipeline představila svou nabídku na výstavbu plynovodu Nueces-Brownsville. Vybudování 267 km dlouhého plynovodu si vyžádá investici 2,9 miliardy dolarů. Půjde o vůbec nejdražší plynovod v historii CFE.

ilustrační obrázekPředložená nabídka na výstavbu 267 km dlouhého plynovodu převyšuje rozpočet na výstavbu úseku Texas-Tuxpan. (Cena plynovodu Texas-Tuxpan v délce 800 km je odhadována na 2,1 miliardy dolarů.)

Guiellermo Turrent, z oddělení modernizace CFE uvedl, že vysoká cena nabídky má svůj důvod. “U plynovodu Nueces-Brownsville bude potřeba navýšit provozní tlak, aby po propojení s plynovodem Texas-Tuxpan, došlo k vytvoření dostatečné síly, díky které se plyn dostane až do střední části Mexika. Zároveň je potřeba použít trubky s větší tloušťkou stěny, která odolá vzniklému tlaku, a do ceny je rovněž započítáno palivo, které spotřebují kompresory,”dodal Turrent.

Společnost Valley Crossing Pipeline je podřízenou firmou společnosti Spectra Energy, jednoho z největších přepravců zemního plynu v USA.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Mexiku.

Tisknout Vaše hodnocení: