O renovaci vagonů budapešťského metra se rozhodlo na mimořádné schůzi

27. 8. 2014

  • Země: Maďarsko
  • Datum zveřejnění: 25.08.2014
  • Zdroj: Index.hu, HVG.hu, MTI

Shromáždění hlavního města Budapešť se dnes (25.8.2014) na mimořádné schůzi rozhodlo o úkolech týkajících se budapešťského metra č.3. Vyžádal Dopravní podnik Budapeště (BKV) o vypsání tendru na renovaci vagonů a začne s přípravami získání potřebných úvěrů.

Ilustrační obrázekVýbor deklarovalo realizaci této investice „prioritou” a zároveň usneslo rozhodnutí, že vyžádá Dopravní podnik (BKV) k vypsání tendru na renovaci vozového parku metra č.3. BKV bude muset úzce spolupracovat se samosprávou hlavního města i Budapešťským dopravním centrem (BKK).

Podle dostupných informací bude projekt o renovaci 220 vagonů místo unijních dotací realizován z tuzemských finančních prostředků. Na renovaci si Hlavní město půjčí od vlády (cca 5,3 Mld Kč).

Opozice našla hned několik problematických bodů v této kauze, jako například kdy a podle čeho se výbor rozhodl, že místo koupi nových vagonů bude lepší renovovat ty staré. Co víc, podle socialistů se dá vědět již teď, že výhercem bujné zakázky se může stát jedině sám výrobce vagonů.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Budapešti.

 

Tisknout Vaše hodnocení: