ÖBB vybavuje nákladní dopravu novou lokomotivou Vectron značky Siemens.

26. 3. 2018

  • Země: AT - Rakousko
  • Datum zveřejnění: 05.03.2018

Nová lokomotiva typu Vectron byla představena v pondělí na nádraží Vienna Praterstern. Lokomotiva série 1293 od společnosti Siemens je zaměřena na modernizaci nákladní dopravy Rakouských spolkových drah a umožní tak více provozu do zahraničních oblastí. Lokomotiva Vectron je certifikována podle norem mnoha zemí.

V prvním etapě bude zařazeno 30 lokomotiv z rámcové smlouvy na 200 lokomotiv. V květnu má být uvedena do provozu první lokomotiva. Pak bude následovat dalších 17 lokomotiv. Prvních 30 vozidel Vectron stojí 120 milionů EUR.

Generální ředitel ÖBB Andreas Matthä vyzdvihoval na prezentaci expanzi společnosti ÖBB Rail Cargo na mezinárodní úroveň. Na trasách z České republiky do Itálie, Německa, Slovinska až po Turecko lze novou lokomotivu Vectron využít. V oblasti nákladní dopravy se stane ÖBB jedničkou v evropském měřítku.

Ředitel společnosti Siemens Austria, Wolfgang Hesoun, poukazoval na vysokou flexibilitu nové lokomotivy, kterou byla lokomotiva podle přání ÖBB vybavena. Lokomotivy jsou zhotovené firmou Siemens v Německu, ale podvozky budou pocházet z výrobního závodu Siemens Austria v Grazu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade ve Vídni.
Zdroj: DiePresse

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: