Obchodní a investiční veletrh „Evropa v Arménii“

24. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Obchodní a investiční veletrh „Evropa v Arménii“ Delegace Evropské unie v Arménii spolu s Evropskou obchodní asociací a obchodními komorami EU působícími v Arménii organizují první Multisektorální obchodní a investiční veletrh Evropské unie pod sloganem „Evropa v Arménii“.

Bude se jednat o první veletrh v Arménii, který je věnován společnostem z Evropské unie. Návštěvníci z EU, Arménie, Íránu a jiných zemí budou vyzváni, aby se veletrhu zúčastnili, představili své produkty a nabídli své služby s cílem vytvoření společných podniků a uzavření dohod. Společnosti, které se veletrhu zúčastní, se budou prezentovat v oblasti turistického ruchu, informačních technologií, zemědělství, textilního průmyslu, strojírenství a v jiných sektorech, jenž nabízejí možnost navázání přímé spolupráce mezi podniky.

Jak členské státy EU, tak i arménská vláda zorganizování veletrhu v Arménii vítají. Očekává se, že společnosti z téměř všech zemí EU na veletrhu vystaví své produkty a služby, díky čemuž se veletrh stane unikátní příležitostí pro každou společnost či agenturu, která zamýšlí v Arménii podnikat.

Arménské produkty mají na hlavní trhy preferenční přístup. Arménie těží z režimu EU GSP+, díky němuž nejsou na přibližně 6300 produktů, které mají svůj původ v Arménii a vyvážejí se do EU, uvalována žádná cla. Díky členství Arménie v Euroasijské ekonomické unii (EEU), se na arménské produkty, které se vyváží do EEU, vztahují nulové celní tarify. Kromě toho má Arménie společnou hranici s Íránem, který zamýšlí s EEU uzavřít Prozatímní dohodu o volném obchodu.

Cílem veletrhu tedy je zmapovat investiční příležitosti a vytvořit nové importní a exportní příležitosti pro evropské a arménské výrobce a poskytovatele služeb. Veletrh bude také místem, kde se budou moci setkat evropské, arménské a íránské podniky, navázat spolupráci, shromažďovat nové informace ohledně trhu, posoudit konkurenceschopnost různých produktů a vývozních příležitostí, rozšířit obchodní kontakty v tomto regionu a setkat se s novými zákazníky.

Veletrh se bude konat ve dnech od 15. do 17. září 2017 v centru Yerevan Expo.  Více informací ohledně veletrhu naleznete na oficiálních webových stránkách veletrhu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Jerevanu (Arménie). Autorka: Ani Šaginjanová.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek