Obchodní možnosti v Palestině v oblasti solární energie, kancelářských potřeb a hraček

11. 8. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Obchodní možnosti v Palestině v oblasti solární energie, kancelářských potřeb a hraček Rostoucí poptávka po solární energii v Palestině představuje příležitost pro české firmy. Staví se solární elektrárny a stále více domů využívá solární panely. Palestinské firmy mají dále zájem o dovoz papíru.

V Palestině neustále roste poptávka po solární energii. V souvislosti s potřebou omezení závislosti na dodávkách z  Izraele mají dle informací Styčného úřadu ČR v Ramalláhu palestinské úřady plán dosáhnout 20% pokrytí místní výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Vzhledem ke klimatickým podmínkám v Palestině má z obnovitelných zdrojů největší potenciál právě sluneční energie. Instalovaný výkon fotovoltaických elektráren na palestinských územích by měl v příštím roce dosáhnout hodnoty 1 GW.

Z papírenského zboží a kancelářských potřeb existuje v Palestině poptávka po papíru k výrobě obálek a papírových sáčků. Kancelářské potřeby a hračky se na místní trh dováží především z Číny, avšak v těchto sektorech roste poptávka po vyšší kvalitě.

Návštěva show-roomu firmy Hirbawi v Hebronu

Návštěva show-roomu firmy Hirbawi v Hebronu

Za účelem prozkoumání možností uplatnění českých firem na místním trhu zprostředkoval Styčný úřad v Ramalláhu ve dnech 9. – 10. 8. 2017 několik jednání Ing. Petra Talandy, obchodního zástupce firmy SolarMonitoring s.r.o. a dodavatelů kancelářských potřeb, hraček, bytových doplňků a dárkových předmětů s potenciálními palestinskými partnery.

Jménem firmy SolarMonitoring jednal Ing. Talanda v Ramalláhu se zástupcem jedné z dominantních palestinských firem v oblasti fotovoltaiky. Vzhledem k rostoucímu počtu instalovaných solárních kolektorů roste i poptávka po jejich údržbě a monitorování využití.

Na obchodní komoře v Betlémě proběhlo setkání s tamními malo i velkoobchodníky s papírenským zbožím, hračkami a bytovými doplňky. Palestinská firma Qaraman projevila zájem o dodávky českého papíru pro jejich výrobu obálek a papírových sáčků, s níž dominují nejen na palestinském, ale i izraelském trhu. V Hebronu došlo k setkání s generálním manažerem firmy Hirbawi, největším distributorem kancelářských potřeb v Palestině, která zároveň vyrábí spirálové bloky pro místní i zahraniční trhy.

Informace poskytnuta Styčným úřadem České republiky v Ramalláhu (Palestina). Autor: Candida Novák Horňáková.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek