Obchodní příležitost v energetice na Slovensku

11. 9. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Obchodní příležitost v energetice na Slovensku Státní podnik Vodohospodářská výstavba hledá dodavatele pro zabezpečení modernizace Vodní elektrárny Gabčíkovo (VEG). Modernizace zahrnuje generální opravu osmi turbogenerátorů a rekonstrukci Vodní elektrárny Gabčíkovo.

Cílem realizace generálních oprav, které by měly trvat přibližně devět let, je především obnovení plné funkčnosti zařízení, předcházení poruch a zvýšení bezpečnosti provozu vodní elektrárny. Předpokládaná hodnota zakázky na generální opravu a rekonstrukci Vodní elektrárny Gabčíkovo je 71,5 mil. EUR.

Generální oprava a rekonstrukce vodní elektrárny Gabčíkovo bude na Slovensku v následujících letech patřit k nejvýznamnějším aktivitám podniku Vodohospodářská výstavba, s.p. Bratislava.  Zařízení gabčíkovské elektrárny jsou v provozu od roku 1992. Vodní elektrárna Gabčíkovo s celkovým instalovaným výkonem 720 MW je největší vodní elektrárnou na Slovensku.

Bližší informace týkající se generální opravy a rekonstrukce Vodní elektrárny Gabčíkovo jsou k dispozici na  www.uvo.gov.sk, pod číslem 178/2017 z 8. 9. 2017.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bratislavě (Slovensko). Autor: Hildegarda Horská, asistentka obchodního a ekonomického rady.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek