Obchodní příležitosti pro MSP v rámci mimořádného dánského projektu Fehmarn Belt Link

27. 4. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Dne 8. června 2016 proběhne v Dánsku mimořádná obchodní akce zaměřená na malé a střední podniky, které by mohly participovat na dodávkách v rámci největšího stavebního projektu v oblasti dopravní infrastruktury – Fehmarn Belt Link, pevném spojení Dánska a Německa, a s tím souvisejících návazných regionálních projektů.

Dánská společnost Femern Belt Development ve spolupráci se čtyřmi průmyslovými a obchodními komorami v severním Německu (Flensborg, Lübeck, Kiel, Schwerin) a třemi dánskými podnikatelskými svazy (Dansk Industri, Dansk Byggeri, Dansk Erhverv) organizuje v Holeby, v jižním Dánsku, obchodní konferenci – Fehmarn Link Business Conference 2016, jejímž cílem je podpořit spolupráci regionálních a zahraničních firem na unikátním projektu dopravního propojení Skandinávie a kontinentální Evropy a s tím souvisejících projektů při celkovém hospodářském rozvoji regionu jižního Dánska.

Očekává se účast několik set podnikatelů ze zahraničí, kteří mohou na tomto setkání získat aktuální informace o stavu projektu a k jednotlivým zakázkám. Účastníci budou mít možnost setkat se s klíčovými investory projektu, tzn. společnostmi Femern A/S a Banedanmark. Přítomni budou rovněž představitelé vítězných konsorcií projektu a též firem, které byly vybrány pro modernizaci železniční sítě.

Projekt Fehmarn Belt Link patří v současné době mezi nejzajímavější dánské zakázky na dodávky a subdodávky v oblasti dopravní infrastruktury pro zahraniční firmy. Celková hodnota projektu činí více než 50 miliard dánských korun, tj. cca 190 miliard CZK. Návazné projekty související s rozvojovými regionálními projekty jsou odhadovány na dalších 100 miliard CZK.

Bližší informace a registrace v angličtině je k dispozici na stránkách společnosti Femern Belt Development.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Kodani (Dánsko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek