Obnova egyptské železnice

30. 10. 2017

  • Země: EG - Egypt
  • Datum zveřejnění: 30.10.2017

Egyptský ministr dopravy Hesham Arafat zveřejnil na tiskové konferenci, že Egypt hodlá nakoupit 1.000 nových vozů v hodnotě 16 miliard EGP, s cílem zlepšit celkovou úroveň cestování. Železniční systém by však potřeboval renovovat jako celek, jelikož byl zanedbáván celých 50 let, což by ale představovalo náklady ve výši 70 miliard EGP. Těchto nových 1.000 vagónů bude vytěžováno na trase v celkové délce 1.400 km.
Úroveň železniční dopravy představuje v Egyptě značný problém. Ročně je přepraveno asi 300 miliónů lidí a v posledních dvou dekádách došlo k několika fatálním železničním neštěstím. Tisíce pasažérů bylo zabito nebo zraněno, což bylo způsobeno vykolejením zastaralých vozů, požáry způsobenými špatným bezpečnostním zabezpečením nebo poruchami. V neposlední řadě často zde negativní roli hrály i lidské chyby při manuálně ovládaných signálních zařízeních na přejezdech.
Vláda chce rovněž spustit digitalizaci archaického systému přejezdů železničních tratí a zabránit tak mnoha neštěstím. Jedna z masivních havárií se udála letos v srpnu, kdy při srážce vlaku poblíž Alexandrie, zahynulo 41 lidí a 179 jich bylo zraněno.

Zdroj: Al Ahram
File photo: Egyptian train (Al-Ahram)
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře v Káhiře

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: