Od počátku roku rozpočtový přebytek Srbska 11,5 miliard dinárů

13. 3. 2017 | Zdroj: NewBalkan.com

Za první dva měsíce roku dosáhl státní rozpočet přebytku ve výši 11,5 miliard dinárů, což je výsledek rozhodujících reforem, které Vláda Srbska realizovala, uvedlo Ministerstvo financí Srbska.

Potvrzení správné fiskální politiky obdrželo Srbsko nedávno od Mezinárodního měnového fondu (MMF), který potvrdil vynikající výsledky dosažené ve všech oblastech dohodnutých reforem, zejména pak v oblasti fiskální konsolidace.

Zda se opatření fiskální konsolidace ubírají správným směrem potvrzuje i fakt, že na konci února byl plánovaný schodek rozpočtu 25,8 miliard dinárů, přičemž výsledek za první dva měsíce je o 37,3 miliard dinárů lepší oproti očekávání.

Na takto dobrý výsledek mělo vliv i zvýšení příjmů o 18,2 miliard dinárů, což je o 12,2 procent více od plánovaných příjmů za uvedené období.

Ministerstvo financí má v úmyslu pokračovat v reformě daňové politiky a zlepšování legislativy a tím přispět k lepšímu podnikatelskému prostředí, posílení investičních aktivit, vytváření nových pracovních míst a lepšímu životnímu standardu obyvatel, uvádí se v prohlášení.

(Vláda Republiky Srbsko)

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek