Oficiální návštěva české delegace v regionu Friuli-Venezia Giulia

19. 6. 2017

  • Země: IT - Itálie
  • Datum zveřejnění: 19.06.2017

Cílem této oficiální návštěvy bylo prohloubení spolupráce mezi Českou republikou a italským regionem Friuli-Venezia Giulia, a to především v oblasti obchodu, investic, kultury a cestovního ruchu. Českou delegaci čekal bohatý program při návštěvě italských měst Udine a Trieste, kde se mimo jiné měla možnost setkat i s vrcholnými představiteli italské protistrany.

IMG-20170615-WA0003-225.jpgDne 15. června 2017 se v prostorách Obchodní komory města Udine konalo business fórum s názvem „Doing business with the Czech Republic“, jež bylo stěžejní akcí na programu celé oficiální návštěvy této delegace. Cílem tohoto Business fóra byla presentace ekonomického, investičního a obchodního profilu České republiky, jakožto ideálního partnera pro spolupráci, z pohledu jednotlivých českých i italských, vládních i nevládních institucí. Po úvodním přivítání panem Giovannim Da Pozzo (předseda obchodní komory Udine), paní velvyslankyní Hanou Hubáčkovou, honorárním konzulem České republiky v Udine panem Paolem Petiziolem a Jiřím Jílkem, ekonomickým radou na Velvyslanectví v Římě, následovaly presentace hlavních vládních i nevládních agentur česko-italské ekonomické spolupráce (CzechTrade, CzechInvest a Česko-italská obchodní a průmyslová komora v Praze), které společně nastínily charakteristiky a zajímavosti české ekonomiky a poukázaly na možné příležitosti pro italské subjekty v obchodní a investiční oblasti.

Business fórum bylo následováno oficiální návštěvou starosty města Udine pana Furia Honsella. Dne 16. června program pokračoval oficiálními návštěvami starosty města Trieste pana Roberta Di Piazza, předsedkyně regionu Friuli Venezia Giulia paní Debory Serracchiani a předsedy italské asociace přístavů pana Zena D’Agostino.

IMG-20170615-WA0008-225.jpgTato oficiální návštěva, iniciovaná a organizovaná Honorárním konzulátem České republiky v Udine za příležitosti 20. výročí založení tohoto úřadu, byla výjimečnou akcí. Zúčastnily se jí totiž všechny české vládní subjekty, jež působí v Itálii a jsou aktivní v česko-italských vztazích (Velvyslanectví České republiky v Římě, CzechTrade, CzechInvest, CzechTourism, Česká centra) společně s Česko-italskou obchodní komorou, a nabídly tudíž komplexní obrázek o možnostech mezinárodní ekonomické, obchodní, kulturní či institucionální spolupráce mezi těmito dvěma zeměmi, a navíc umožnila setkání se státními i soukromými subjekty z regionu Friuli-Venezia Giulia.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře v Itálii.

 

 

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: