Ohlasy firem: Veletrh Big 5 otvírá dveře na trh v SAE

8. 12. 2015 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Největší stavební veletrh na Blízkém východě. To je Big 5, který se uskutečnil od 23. do 26. listopadu v Dubaji. K zahraničnímu kapitálu přivětivé Spojené arabské emiráty otevírají dveře i českým podnikům. Těch se zde  prezentovalo celkem třináct u společného stánku státní agentury pro podporu exportu CzechTrade.

Letos se akce zúčastnilo o pět českých podniků více než při loňské premiéře. Big 5 patří ke čtyřem největším veletrhům v zemi. Akce každoročně přiláká zástupce tisíců firem a desítky tisíc návštěvníků z řad odborné veřejnosti.

„Účast na tomto veletrhu je pro nás velmi důležitá, protože zde můžeme najít řadu nových zákazníků a klientů,“ říká představitel firmy Omizol, která je výrobcem sportovních povrchů či lité kamenné dlažby.

Dovozní clo do Spojených arabských emirátů je od pěti do deseti procent, daň z příjmu ani DPH se zde neplatí. Nejen proto jde o lákavý trh pro české podniky. Jejich počet stále roste, stejně jako obrat vzájemného obchodu. Úspěšně se rozvíjí také spolupráce s tamními podnikateli na platformě Czech Business Council. Více si přečtěte v článku České firmy míří na trh v SAE.

„Je to pro nás velká příležitost se zde ukázat, a to nejen s nabídkou našich výrobků, ale také proto abychom návštěvníkům předvedli nová řešení, nové technologie,“ prozradila zástupkyně firmy Mateiciuc, jež se zaměřuje na vstřikování plastů a výrobu plastových rozvodů.

To, že mohou být v SAE české firmy úspěšné, dokazuje akvizice společnosti Alca Plast:  „Loni jsme se také zúčastnili této akce a vyhráli jsme významnou cenu pro nejlepší ekologický produkt GAIA,” uvádí firma, která je největším českým výrobcem sanitární techniky a držitelem významné mezinárodní ceny za design Red Dot Award 2014.

Všichni vystavovatelé považují účast na veletrhu za přínosnou. Zdejší trh má podle nich veliký potenciál do budoucna, zejména vzhledem ke stavebnímu boomu, který se v SAE chystá v souvislosti s výstavou EXPO 2020. Řada českých firem uvažuje v blízké budoucnosti o otevření svých poboček v zemi. Výstavu navštívili také český velvyslanec v SAE Alexandr Sporýš a obchodní rada Petr Vlk.

O veletrhu Big 5

Organizátoři rozdělili expozice do jednotlivých hal podle oborů: 1/ Coatings, Adhesives & Sealants, 2/ Kitchen & Bathrooms, 3/ Building Interiors, 4/ Water Technology, 5/ HVAC, 6/ Steel, 7/ Windows, Doors and Cladding, 8/ General Construction. Doprovodnými samostatnými výstavami byly Middle East Concrete (betony) a PMV Live (stavební stroje). Největší národní expozici mělo Turecko, kde převažovalo zaměření na technické instalace budov, čerpadla, střešní krytiny a stavební materiály, dále Řecko, Itálie (dveřní kování, sanitární instalace a doplňky), Velká Británie, Francie, Německo, Španělsko, Belgie a Rakousko.

České expozice se zúčastnily firmy Alca plast s.r.o, FV Plast, Likov, Mateiciuc, Obzor, Omizol, Lasselsberger – Rako, Rav Slezák, Sapelli, Statical, Termolife, ELKO. Samostatné expozice v tématicky zaměřených halách měly firmy Merko, Arkon Flow Systems a PAP.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek