Olomoucký kraj: Krajská rada schválila první kotlíkové dotace

22. 4. 2016 | Zdroj: Krajský úřad

motiv článku - Olomoucký kraj: Krajská rada schválila první kotlíkové dotace Krajští radní podpořili celkem 282 žadatelů, mezi které rozdělili více než 33 a půl milionu korun. O dalších šesti žádostech, u nichž výše podpory dosahuje téměř sedmi set tisíc, pak bude rozhodovat zastupitelstvo.

„K 12. dubnu přijal Olomoucký kraj 2 043 žádostí o kotlíkovou dotaci. Největší zájem přitom lidé měli o kombinovaný kotel, ve kterém se dá topit uhlím nebo biomasou,“ řekl náměstek hejtmana Olomouckého kraje Pavel Šoltys.

„Zájem veřejnosti předčil naše očekávání. Svědčí to o tom, že lidem není lhostejné životní prostředí v regionu a snaží se přispět k jeho zlepšení,“ doplnil Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje.

Zájem obyvatel je tak velký, že počet žádostí už teď o více než devět stovek překročil závazek kraje. Ten počítal s výměnou minimálně 1 140 starých zdrojů tepla za nový. Rada Olomouckého kraje proto zkrátila termín pro podávání žádostí.

„Původní termín měl vypršet 13. května úderem poledne. Příjem žádostí ale bude zastaven už v pátek 29. dubna 2016 ve 12.00 hodin,“ řekl hejtman Rozbořil.

Kotlíkové dotace rozděluje Olomoucký kraj poprvé ve své historii. Celkem má k dispozici 166 milionů. Maximální výše dotace na jednu žádost činí 127 500 korun. V následujících letech by měla proběhnout ještě další dvě kola této akce.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek