Omán vsadí i na větrnou energii

13. 11. 2017

  • Země: AE - Spojené arabské emiráty
  • Datum zveřejnění: 12.11.2017

Abu Dhabijská společnost MASDAR podepsala smlouvu s GE a španělskou společností TSK na výstavbu větrného parku Dhofar jakožto konsorcium EPC kontraktorů. Bude se jednat o vůbec první větrný park tohoto rozsahu v regionu GCC. Tento projekt bude výsledkem již započatých jednání v roce 2014, kdy společnost MASDAR vstoupila do jednání s ománskou společností Rural Areas Electricity Company of Oman (RAECO).
50 MW větrný park elektrifikuje dle odhadu na 16 000 domácností a bude znamenat roční ulehčení o 110 000 tun emisí CO2. Dle představitelů společnosti MASDAR Omán díky svým podmínkám skýtá skvělé možnosti pro zelenou energii, zejména pak konkrétně větrnou a sluneční. Tento větrný park bude hrát významnou roli v posilování ománského energetického mixu, příklonu k zelené energii a bude poskytovat obnovitelný zdroj energie, který Omán díky rostoucí populaci a posilování ekonomiky země bude tolik potřebovat. Projekt tak představuje jasný důkaz posunu k obnovitelným zdrojům energie v regionu a konktrétně tedy v Ománu. Jde také o důkaz významných snah o vzájemnou spolupráci v tomto sektoru mezi SAE a Ománem.
Společnost GE bude vést konsorcium EPC a poskytne do projektu 13 větrných turbín, poháněných společností GE nejmodernějším dodávaným 3,8MW generátorem. TSK pak podpoří konsorcium vlastním know how při samotné stavební činnosti.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji
Zdroj: Technical Review Middle East Magazine

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: