Omezení provozu letů indických sourkomých dopravců

19. 3. 2018

  • Země: IN - Indie
  • Datum zveřejnění: 19.03.2018

IndiGo nadále provozuje své linky, avšak s omezením
Indický letecký dopravce IndiGo zrušil 42 letů, včetně letů do Mumbaie, Kalkaty, Jaipuru, Srinagaru, Bhubaneshwaru, Chennae, Dehli, Dehradun, Amritsar, Bengaluru a Hyderabad. 
Počet zrušených letů společností GoAir není zatím známý.
Dohromady zrušili IndiGo a GoAir 65 letů kvůli zákazu letů jejich letounů, který byl vydán leteckou watchdogovou organizací DGCA. Zákaz byl vydán z obav cestujících o jejich bezpečí, jelikož došlo k vypnutí motorů ve vzduchu. Motory vyrábí firma Pratt& Whitney.
Tisíce cestujících se dostali kvůli zrušeným letům do nesnází. Cestující měli předem koupené letenke, jelikož se chtěli vyhnout poplatkům spojených s last-minute cestováním.
Oba dopravci se nechali slyšet, že provádí všechna opatření k maximálnímu zamezení nepříjemností pro cestující. Oba dopravci vydávají cestujícím letenky na jiné lety nebo jim nabízí možnost zrušení letu bez jakýchkoli poplatků.
V Indii působí jedna státní letecká společnost (Air India) a řada soukromých. Vytíženost letů mezi indickými metropolemi dokladuje rostoucí životní úroveň indické střední třídy, která je odhadována na více než 300 milionů lidí.

Zpracoval kolektiv pracovníků CzechTrade Mumbai, s využitím zdroje.
Zdroj: http://zeenews.india.com/companies/indigo-continues-to-operate-with-curtailed-schedule-cancels-42-flights-2089371.html

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: