Opětovný pokles italské průmyslové výroby

17. 9. 2014

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 12.09.2014
  • Zdroj: Il Sole 24 Ore

Ani nyní se nezastavila houpačka průmyslové výroby. V červenci tohoto roku vykázala italská průmyslová výroba negativní hodnoty, když se propadla na -1,0 % oproti +0,9 % v červnu. Nejhůře si vedl energetický sektor (-10,1 %) a elektrická zařízení.

Ilustrační obrázekV průměru, v období květen–červenec, se výroba snížila o 0,8 % oproti předchozímu čtvrtletí. Z pohledu měsíčních údajů se jedná o nejvýraznější pokles od září roku 2013. Italské výsledky průmyslové výroby jsou v rozporu se zbytkem eurozóny, kde se průmyslové výrobě v červenci dařilo a vzrostla o 1,0 % oproti předchozímu měsíci a o 2,2% oproti stejnému měsíci předešlého roku.

Z pohledu jednotlivých hospodářských odvětví zaznamenává nejlepší výsledky výroba počítačů, elektronika a optické přístroje, měřicí přístroje a zařízení a hodiny (+4,8 %), výroba základních farmaceutických výrobků a přípravků (+3,0 %) a výroba dopravních prostředků a zařízení (2,9 %), což je způsobeno dobrými výsledky výroby motorových vozidel, jenž se vyšplhala na +10,1 %.

Hůře si vedla výroba elektroniky a domácích spotřebičů (-13,9 %), výroba koksu a rafinovaných ropných produktů (-10,1 %) a těžba (-7,8 %).

Všeobecně: zboží dlouhodobé spotřeby (-0,1 %), spotřební zboží krátkodobé spotřeby (-0,3 %), energetika (-0,4 %) a kapitál (-0,5 %). 

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Miláně.

Tisknout Vaše hodnocení: