Otevření kapitol 23 a 24 potvrdilo důvěryhodnost Srbska

25. 7. 2016 | Zdroj: NewBalkan.com

Ředitelka Kanceláře pro lidská práva a práva menšin Vlády Srbsko Suzana Paunović vyjádřila spokojenost s tím, že byly včera v Bruselu oficiálně otevřeny kapitoly 23 a 24, které mají klíčový význam pro vyjednávací proces v přistoupení Srbska k Evropské unii.

Během hostování v Radio-televizija Srbije (RTS) Paunović uvedla, že včerejší den byl velmi významný pro všechny občany Srbska a dodala, že z této schůzky v Bruselu byly zaslány tři důležité zprávy.

Jedná se o důvěryhodnost Srbska na mezinárodní úrovni, dále zpráva o tom, že veškeré úsilí vynaložené na otevření kapitol se vyplatí a zpráva o tom, že otevření kapitol 23 a 24 urychlí otevření všech ostatních kapitol, které stojí na evropské cestě, objasnila Paunović.

Paunović zdůraznila, že Srbsko čeká řada činností zaměřených na vytvoření efektivního a nezávislého soudnictví a práce na posílení boje proti korupci na všech úrovních, ale i mnoho práce na přípravě zákona vztahujícího se na práva národnostních menšin, práva nejohroženějších občanů Srbska a zavádění mediálních zákonů a svobod.

(Vláda Republiky Srbsko)

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek