Otevření vízových center v Turecku

3. 10. 2015 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Otevření vízových center v Turecku Dne 29. září 2015 byla v Ankaře a v Istanbulu otevřena vízová centra, která provozuje externí poskytovatel služeb společnost VFS Global. Vízová centra umožní žadatelům plynulé podání žádostí o krátkodobá/ schengenská víza i mimo zastupitelský úřad, což umožní zastupitelskému úřadu zpracování většího počtu žádostí.

Vízová procedura tak bude pro žadatele jednodušší, což je při zvýšeném zájmu žadatelů zejména z řad turistů výraznou pomocí. V budoucnosti MZV zvažuje rovněž otevření vízových center i v dalších tureckých městech. 

Spolupráce velvyslanectví ČR v Ankaře s vízovým centrem

Velvyslanectví České republiky v Ankaře od 29. září 2015 zahajuje konzulární oddělení velvyslanectví ve věci přijímání žádostí o krátkodobá víza do České republiky spolupráci s externím poskytovatelem služeb – vízovým centrem, provozovaným společností VFS.GLOBAL.

Žádosti o krátkodobá víza budou přijímány v prostorách společnosti VFS Global na adrese: Ataturk Bulvari N°154, Kavaklidere, 06690 Cankaya-Ankara. Další informace najdete na webu VFS Global.

Na konzulárním oddělení velvyslanectví bude nadále možno podat žádost o vízum pouze jednou v týdnu, a to každou středu v době od 9:30 do 12:00 hodin. Každý zájemce o podání žádosti o krátkodobá víza tímto způsobem se musí zaregistrovat v systému Visapoint a zajistit si tak termín schůzky pro podání žádosti. Počet termínů je však omezen.

Mimo registrační systém Visapoint mají možnost nadále podávat žádost o vízum rodinní příslušníci občana EU. Žadatel musí o svém záměru podat žádost informovat konzulární oddělení písemně e-mailem nebo telefonicky. Nicméně v případě, že se žadatel sám dobrovolně rozhodne služeb externího poskytovatele využít, vztahují se na něj stejné podmínky jako na ostatní kategorie žadatelů, včetně uhrazení servisního poplatku.

E-mailová adresa: consulate_ankara@mzv.cz. V případě potřeby dalších informací kontaktujte konzulární oddělení velvyslanectví na telefonním čísle + 90 312 405 69 58, a to v pondělí, úterý nebo ve čtvrtek, v době od 9:30 do 12:30 hodin.

Spolupráce Generálního konzulátu ČR v Istanbulu s outsourcingovou firmou VFS Global zahájena

Od 29. září 2015 jsou žádosti o schengenská víza žadatelů cestujících do ČR přijímána ve vízových centrech společnosti VFS Global ve čtvrti Harbiye (evropská strana města) a Altunizade (asijská strana města). 

Termín schůzky je možné získat prostřednictvím elektronické registrace na webu VFS Global nebo telefonicky přes call center +90 212 373 58 20.

Změna se netýká žádostí o dlouhodobá víza, dlouhodobé pobyty žádostí o přenos pobytového štítku. I nadále je nutné tyto žádosti předkládat přímo na generálním konzulátu s termínem schůzky přes systém Visapoint. Rodinní příslušníci občanů států EU mohou i nadále podávat žádosti o schengenské vízum přímo na generálním konzulátu, a to bez rezervace schůzky v systému Visapoint (to platí rovněž pro žadatele o přenos pobytového štítku).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek