Paříž se i v roce 2016 drží mezi TOP lokalitami pro inovační centra

1. 7. 2016

  • Země: Francie
  • Datum zveřejnění: 20.06.2016
  • Zdroj: L’Usine Nouvelle

ilustrační obrázekVelké skupiny a firmy se rozhodují o umístění svých inovačních center na základě toho, zda disponuje daná lokalita dostatečným počtem kompetenčních pracovníků, zda je zde příznivé prostředí pro start-upy a také podle toho, zda daná lokalita přitahuje zájem investorů.

Paříž si vzhledem k výše zmíněným kritériím stojí výborně – podle studie Capgemini se letos v celosvětovém žebříčku atraktivity lokalit s inovačními centry opět po roce umístila na třetím místě za Silicon Valley a druhým Londýnem. V TOP desítce se jako nováček objevil indický Bengalúru (na 5. příčce).

Studie Capgemini se ve zmíněné studii zaměřila celosvětově na města a lokality, ve kterých byla otevřena inovační centra velkých firem v období červenec 2015 – únor 2016. Za uvedené období byla v Paříži otevřena dvě taková centra – Cisco a BNP Paribas. Před sledovaným obdobím byla v Paříži otevřena inovační centra např. Facebooku, Samsungu nebo Huawei. Po daném období (13. června t.r.) bylo v Paříži otevřeno prozatím poslední inovační centrum – a sice GE Digital Foundry. Jedná se o první (a v dohledné době i poslední) inovační centrum skupiny GE Digital mimo americký kontinent.

V Londýně byla za sledované období otevřena čtyři centra, v Silicon Valley pak center pět. Celkem je v Paříži center 11, v Londýně 14 a v Silicon Valley 58.

Tabulka TOP 10 světových lokalit s inovačními centry je přiložena níže.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Paříži.

Tisknout Vaše hodnocení: