Pegas Nonwovens investuje v JAR dvě miliardy.

1. 3. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Česká textilka Pegas Nonwovens postaví nový závod v Kapském městě. Investice do pozemku, výstavby a výrobní linky pohltí dvě miliardy korun.

PegPlánovanou investici českého výrobce netkaných textilií potvrdila jihoafrická Agentura pro podporu cestovního ruchu, obchodu a investic západního mysu (Wesgro). Podle zprávy agentury investice dosahuje výše 1 miliardy jihoafrických randů (dvě miliardy korun). Pegas chce zítra investici blíže představit v Africe za účasti svého šéfa Františka Řezáče. Oznámení se má účastnit také premiérka provincie Západní Kapsko Helen Zilleová či starostka Kapského Města Patricia de Lille.

Projekt bude podle afrických úřadů jednou z největších kapitálových injekcí do zpracovatelského průmyslu v zemi za posledních pět let. Jeho součástí bude také nábor několika set pracovníků. Dohodě o expanzi předcházela několikaletá analýza trhu a jednání s tamními institucemi pro podporu průmyslu. Výrobce textilií Pegas Nonwovens založil jihoafrickou dceřinou společnost loni v červenci. Podle Řezáče bylo založení dceřiné společnosti nutnou podmínkou pro zahájení procesu koupě pozemku určeného pro výstavbu nového závodu. V Africe už znojemská firma působí. V roce 2013 otevřela závod za 1,5 miliardy korun v Egyptě.

V loňském roce Pegas také postavil nový sklad ve Znojmě, kde plánuje i stavbu nové linky. Další závod provozuje v Bučovicích. Firma vyrábí netkané textilie na bázi polypropylenu a polyetylenu, které se využívají ve stavebnictví, zemědělství či zdravotnictví. Společnost je součástí mezinárodního holdingu se sídlem v Lucembursku a v Česku zaměstnává 570 lidí. Je veřejně obchodovaná na burzách v Praze a ve Varšavě, kde však v březnu skončí. Za loňská tři čtvrtletí měla tržby 4,3 miliardy korun a zisk 351 milionů.

Převzato z portálu Euro.cz.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek