Pemex hledá společníka na hlubinnou těžbu ropy

4. 7. 2016

  • Země: Mexiko
  • Datum zveřejnění: 03.07.2016
  • Zdroj: El Financiero

Na začátku června mexická státní ropná společnost Pemex a Ministerstvo Energetiky oznámily plány týkající se hlubinné těžby ropy v Mexickém zálivu. V oblasti Cinturón Plegado Perdido, poblíž hranice se Spojenými státy, se podle odhadů nachází 485 milionů barelů surové ropy.

ilustrační obrázekJména těžebních společností ucházejících se o vytvoření aliance se statní společnosti Pemex budou známa na začátku prosince 2016. Ropné pole Trión, o rozloze 22,6 km2, se nachází v zóně Cinturón Plegado Perdido v Mexické zálivu poblíž hranice s USA. Potřebná investice spojená s hlubinnou těžbou ropy v oblasti je odhadována na 11 miliard dolarů.

Ačkoliv ještě nebyly zveřejněny podrobnosti o výběrových řízení, jejichž cílem je najít společníka na výzkum a těžbu ropy v oblastech vzešlých s tzv. Ronda Cero, dá se předpokládat, že vítěz podpisem smlouvy získá jistý druh licence.

Trión je prvním ropným polem v rámci série výběrových řízení s názvem Ronda Cero, u kterých za účelem těžby ropy Pemex vytvoří alianci se soukromým subjektem. Zóny určené k těžbě ropy spadající do tzv. Ronda Cero byly oznámeny již v roce 2014.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Mexiku.

Tisknout Vaše hodnocení: