Perspektivní veletrhy pro české podnikatele v Kanadě v roce 2017

30. 12. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Perspektivní veletrhy pro české podnikatele v Kanadě v roce 2017 Českým podnikatelům doporučujeme zvážit účast na jednom z mnoha kanadských veletrhů, které mohou zájemcům pomoci při vstupu na kanadský trh. Atraktivních veletrhy v Kanadě nabízí možnost prezentovat české produkty a jednat nejen s kanadskými společnostmi, společnostmi z USA a často i s partnery z celého světa.

Zastupitelské úřady ČR v Torontu a Ottawě, stejně jako zahraniční kancelář agentury CzechTrade v Calgary nabízí podnikatelům plnou podporu. 

V Kanadě mají veletrhy a výstavnictví dlouholetou a kvalitní tradici, v zemi probíhá každý rok mnoho veletrhů v nejrůznějších oborech. Účast na veletrhu je jedním ze základních nástrojů, jak začít se sondováním či vstupem na kanadský trh, stejně tak jako je nástrojem pro zvýšení povědomí o existenci společnosti či značky.

Některé veletrhy jsou zaměřené pouze na odborné návštěvníky a mohou mít i prodejní charakter, některé mezi své publikum zahrnují i širokou veřejnost. Veletrhy jsou zároveň vynikajícím nástrojem pro networking – kromě samotného představení své společnosti či značky máte v průběhu veletrhu možnost seznámit se či jednat s naprostou většinou klíčových hráčů v oboru nejen v Kanadě, ale často i ze Spojených států a v případě některých veletrhů i s potenciálními partnery z celého světa. Vzhledem k blízkosti obou trhů je možné často využít i oborové veletrhy či výstavy ve Spojených státech.

V následujícím přehledu jsou uvedeny nejvýznamnější veletrhy, které se v Kanadě budou konat v roce 2017, rozdělené podle jednotlivých odvětví. Většina vybraných veletrhů zároveň odpovídá Mapě globálních oborových příležitostí, která jako nejperspektivnější obory identifikovala například letecký průmysl, důlní, těžební a ropný průmysl, zdravotnický a farmaceutický průmysl a zemědělský a potravinářský průmysl. Jde zvláště o sektory s nenaplněným potenciálem, kde existuje na straně jedné česká exportní kapacity a na straně druhé stabilně rostoucí poptávka.

Veletrhy dle jednotlivých odvětví

Letecký průmysl

Těžební a důlní průmysl

Zdravotnictví a farmaceutický průmysl

Zemědělství a potravinářství

Turistika

Automobilový průmysl

Stavebnictví

Další

V případě zájmu o jakýkoliv z výše uvedených veletrhů je možné kontaktovat dle místa konání veletrhu zastupitelské úřady ČR v Torontu či Ottawě, případně zahraniční kancelář agentury CzechTrade v Calgary. Stejně tak všem zájemcům rádi budeme asistovat v případě zájmu o veletrhy a výstavy v jiných odvětvích či poskytneme další informace týkající se teritoria.

Downtown_Toronto_Pixebo

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Torontu (Kanada). Autor: David Müller, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek