Pět českých společností se představilo na největším veletrhu košer produktů na světě v USA

17. 11. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Pět českých společností se představilo na největším veletrhu košer produktů na světě v USA V rámci veletrhu Kosher Fest 2017, který se konal v New Jersey ve dnech 15. a 16. listopadu 2016, představila pětice českých společností své produkty tisícům návštěvníků tohoto světově největšího veletrhu zaměřeného na košer produkty.

České společnosti Betula pendula (potravinové a kosmetické výrobky z kozího mleziva), Fikar (luxusní čokoláda), Fromin (pramenitá voda), FT trading (semena a oleje) a Semix (celozrnné produkty) prezentovaly nabytému veletržnímu sálu v New Jersey své výrobky. Firmy na stánku podpořil svou účastí i rabín Aaron Gűnsberger a ekonomický konzul Generálního konzulátu ČR v New Yorku Karel Smékal.

Sektor košer potravin je v New Yoku a přilehlých státech velmi silný především díky početné židovské komunitě. Počet českých firem, které získaly pro své produkty vysoce ceněnou certifikaci podmíněnou splněním přísných pravidel pro košer výrobky, se postupně navyšuje a českým společnostem se tak otevírá možnost vstupu na sice vysoce kompetitivní, ale rovněž velmi lukrativní trh. Jeho potenciál dokazuje i enormní zájem nákupčích a dealerů zaměřených na košer produkty, který letošní ročník Kosher Festu provázel a který poskytl českým účastníkům velké množství cenných kontaktů.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v New Yorku (Spojené státy americké). Autor: Karel Smékal, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek