Petrohradský závod POLISAN bude vyrábět preparáty firmy Pfizer

11. 2. 2016

  • Země: Rusko
  • Datum zveřejnění: 08.02.2016

Ilustrační obrázekZ důvodu přijatých změn v realizaci dodávek léčiv do ruského zdravotnictví a vzhledem k výraznému omezení státních zakázek pro nákup dovozových léků je řada zahraničních velkých výrobců nucena realizovat výrobu na území Ruské federace.  

Ruská firma POLISAN společně s farmaceutickými koncerny – americkým PFIZER a německým BAYER – podepsala koncem ledna dohodu o výstavbě výrobní linky na preparáty pro léčbu kardiovaskulárních a infekčních nemocí, respektive k léčení revmatizmu. Výroba bude probíhat v petrohradském provozu firmy POLISAN. Záštitu nad dohodou převzal gubernátor města Petrohrad.

Objem investic do daného projektu zveřejněn nebyl, zahraniční investor se však bude na investici podílet 80ti procenty, ruský POLISAN 20ti procenty.Sériová velkovýroba v plném objemu bude zahájena v roce 2018. Do té doby bude výroba postupně najíždět v několika fázích již od roku 2016. Při plných výrobních objemech bude závod schopen pokrýt celou potřebu ruského trhu v daných preparátech.

Zdroj: http://www.fontanka.ru/2016/01/25/163/
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Petrohradě.

Tisknout Vaše hodnocení: