Plán Město vstupuje do své operativní fáze

10. 4. 2013

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 09.04.2013
  • Zdroj: Guida Edilizia

ilustrační obrázekPlán MĚSTO vstoupí do své operativní fáze. Byly podepsány smlouvy v L´Aquile, Potenze a v Lecce. Plán Město, jak informuje náměstek ministra pro infrastrukturu a dopravu, Mario Ciaccia, zachytil potřebu regenerace měst a usnadnil otevření nových lokalit.

Po výběru návrhů na městské obnovy, který byl proveden v rekordním čase vzhledem k velkému počtu přijatých projektů (457), PLÁN MĚSTO vstoupí do své operativní fáze a budou okamžitě zahájeny práce a otevřeny staveniště.

Podepsání tří prvních smluv „Kontrakty městské valorizace“ zajistí technickou a finanční podporu realizace. První smlouvy se týkají měst L´Aquila, Potenza a Lecce, která mohou tímto způsobem, v krátkodobém horizontu, získat peníze a zajistit veřejné zakázky pro zadávání prací nezbytných k zahájení procesu regenerace a obnovy měst.

V L´Aquile bude realizován městský park. Ve městě Potenza budou k dispozici veřejné bytové jednotky. V Lecce se zahájí renovace historických budov (například bývalého augustiniánského kláštera) a zlepší se silniční a železniční spojení.

Celková částka, kterou vláda určila na PLÁN MĚSTO je v hodnotě 318 milionů euro, které budou schopné rozhýbat celkem 4,4 miliardy euro investic v městských oblastech.  

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Miláně. 

Tisknout Vaše hodnocení: