Plzeň přivítala konferenci Průmysl 4.0 v praxi

21. 4. 2016 | Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

Více než sedmdesát zástupců firem a příznivců nastupující průmyslové revoluce si přišlo v úterý 19. dubna 2016 poslechnout vybrané odborníky do plzeňského Techmania Science Center. Hosty zajímala zejména podoba nastupující průmyslové revoluce a její důsledky pro české podnikatelské prostředí.

Plzeň přivítala konferenci Průmysl 4.0 v praxiPrávě jim se agentura CzechInvest snaží přiblížit nadcházející změny prostřednictvím série konferencí nazvaných Průmysl 4.0 v praxi.

Průmysl 4.0 je českým označením současného trendu v oblasti průmyslové výroby někdy nazývaného čtvrtá průmyslová revoluce, který s sebou přináší změny do dalších oblastí hospodářství, do výzkumu a vývoje a v důsledku i do celé společnosti. Na toto téma vystoupil Miroslav Holeček, rektor Západočeské univerzity v Plzni, zástupci výzkumných center při Západočeské univerzitě v Plzni a výzkumníci z firem MBtech Bohemia, Institut mikroelektronických aplikací, Merica či DATASYS.

Plzeň byla v pořadí druhým městem, kde se akce konala. Do konce roku 2016 bude téma prezentováno ještě v Ostravě a Liberci, rovněž ve spolupráci s tamějšími science centry.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek