Po patnácti letech se vrací věhlasný Turínský autosalon

21. 10. 2014

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 17.10.2014
  • Zdroj: Il Sole 24 Ore

68. ročník Turínského autosalonu, který byl na dlouhou dobu zároveň posledním, se uskutečnil v roce 2000. Poté byla automobilová manifestace smetena z veletržního kalendáře z důsledku krize. V roce 2015 bude tato dlouholetá tradice automobilového veletrhu obnovena a bude se pořádat spolu s Velkou automobilovou cenou, přehlídkou, jenž připomíná závody Formule A (dnes Formule 1) a které se konaly v Turíně v letech 1935 až 1955.

Automobilový salon se bude odehrávat kompletně v exteriéru. Nebude se jednat o klasický automobilový veletrh, bude se jednat spíše o dynamický a futuristický formát s velkým důrazem na historii a na budoucnost. Organizátor plánuje událost na vysoké úrovni, byli pozváni nejdůležitější velikáni z řad automobilových konstruktérů, designérů, výrobců a sběratelů z celého světa.Ilustrační obrázek

Akce se bude konat po dobu čtyř dní (11.–14. června 2015), během kterých bude výrobcům automobilů dána příležitost prezentovat jejich nejlepší modely a novinky ve výrobě. Organizátor také vyčlenil místo pro prototypy, které jsou oslavou budoucnosti automobilového designu.

Turínský autosalon má v zemi velkou tradici. Poprvé se konal v dubnu roku 1900 na zámku Valentino, později v závodech firmy FIAT. Veletrh byl vždy zaměřen na prezentaci automobilů, prototypů a konceptů italských výrobců a karosářů.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Miláně.

 

 

 

 Tisknout Vaše hodnocení: