Počet firem, které nahlásily v únoru hromadné propouštění, meziměsíčně klesl

29. 3. 2016 | Zdroj: Úřad práce ČR

motiv článku - Počet firem, které nahlásily v únoru hromadné propouštění, meziměsíčně klesl V únoru 2016 nahlásilo hromadné propouštění celkem sedm zaměstnavatelů. Tento krok se dotkne 241 jejich zaměstnanců. Nejvíce zaměstnavatelů, kteří nahlásili hromadné propouštění, působí v Královehradeckém, Libereckém, Moravskoslezském, Pardubickém a Středočeském kraji. Nejvíce lidí, které firmy v nadcházejících měsících propustí, pracuje ve středních Čechách a na Liberecku. Údaje dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Počet zaměstnavatelů, kteří se rozhodli snížit množství pracovníků v režimu hromadného propouštění, stoupl meziročně o 1 firmu, meziměsíčně pak o 2 klesl. Podniky plánují propustit o 301 zaměstnanců méně než ve stejném období loňského roku a o  122 lidí méně než v předchozím měsíci.

Zaměstnavatelé, kteří nahlásili v únoru hromadné propouštění, mají své provozovny v  Královehradeckém, Libereckém, Moravskoslezském, Pardubickém a Středočeském kraji. Dále v Praze, jižních Čechách, na jihu Moravy, Karlovarsku, Olomoucku a v Plzeňském kraji. Nejvyšší počet zaměstnanců, kterých se toto opatření dotkne, pracuje  ve Středních Čechách (65),  na Liberecku (53) a v Královehradeckém kraji (43).  Z okresního hlediska je na tom nejhůře Liberec, kde přijde o práci 53 lidí, a také Hradec Králové. V tomto regionu rozdají zaměstnavatelé 43 výpovědí.

Firmy se chystají propouštět především ve strojírenství, v kovovýrobě,  logistice, v oblasti vědy a techniky nebo v bankovnictví. Z hlediska profesí se bude propouštění týkat zejména vědeckotechnických pracovníků, montážních dělníků, zámečníků, svářečů, brusičů, skladníků, konstruktérů, technologů, opravářů důlních strojů či bankovních úředníků.

„Jako hlavní důvod k přijetí tohoto opatření uváděli zaměstnavatelé zvýšení efektivnosti, pokles objemu zakázek, organizační změny či ukončení činnosti a výroby,“ říká generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková a dodává:„Zaměstnavatelé avizují výplatu odstupného podle zákoníku práce a podle délky odpracované doby. V případě organizačních změn jsou pak připraveni nabídnout propouštěným zaměstnancům nově vzniklé pozice.“

O hromadné propouštění se jedná tehdy, pokud během 30 dnů dostane ve firmě s 20 až 100 zaměstnanci výpověď minimálně 10 lidí. V podniku se 101 až 300 pracovníky aspoň desetina zaměstnanců a ve společnosti s více než 300 zaměstnanci minimálně 30 lidí. Před tím, než dá zaměstnavatel výpovědi jednotlivým zaměstnancům, musí o svém záměru písemně informovat, a to nejpozději 30 dní předem, odborovou organizaci, radu zaměstnanců a také příslušnou krajskou pobočku ÚP ČR podle místa činnosti firmy. Ve zprávě je firma povinna uvést důvody a termíny hromadného propouštění, celkový počet zaměstnanců a zároveň počet a profesní složení lidí, kterých se bude propouštění týkat. V neposlední řadě musí informace obsahovat i údaje o odstupném, případně dalších právech takto postižených pracovníků. Současně musí zaměstnavatel předložit návrh kritérií, na jejichž základě proběhne výběr těch, kteří dostanou výpověď.    

Jakmile Úřad práce ČR obdrží informaci o hromadném propouštění, je připraven pomoci zaměstnancům ještě v době, než k němu fakticky dojde.  V rámci mobilních poradenských středisek, která založí buď přímo v daném podniku, nebo na určeném kontaktním pracovišti příslušné krajské pobočky ÚP ČR, poradí jeho zaměstnanci lidem, jak dále postupovat. Proberou s nimi jejich konkrétní situaci, seznámí je s nabídkou volných pracovních míst a pomohou jim například také s výběrem vhodné rekvalifikace či jim podají informace o sociálních dávkách a zákonných podmínkách nutných pro jejich přiznání.  Úřad práce ČR spolupracuje v tomto ohledu také se zaměstnavateli, kraji a  obcemi.

Možností v rámci aktivní politiky zaměstnanosti (APZ) je hned několik. V kurzu jsou hlavně veřejně prospěšné práce (VPP), společensky účelná pracovní místa (SÚPM), rekvalifikace a poradenství. V neposlední řadě pomáhá uchazečům v návratu do zaměstnání i řada projektů, které díky národním a evropským penězům realizují v jednotlivých regionech krajské pobočky ÚP ČR. Ke konci února 2016 podpořil úřad touto cestou celkem 48 805 uchazečů a zájemců o zaměstnání.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek