Podle map z České republiky jezdí cyklisté v Chorvatsku

27. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Podle map z České republiky jezdí cyklisté v Chorvatsku Čeští kartografové poskytují nejenom českým turistům v Chorvatsku užitečnou pomůcku. I v chorvatské distribuční síti jsou nově v prodeji mapy ostrovů a pobřeží střední a jižní Dalmácie od Omiše až k Dubrovníku, které vytvořili čeští kartografové. Mapy jsou určené zejména pěším turistům, cyklistům a dalším aktivním cestovatelům.

České mapy Dalmácie se přímo v Chorvatsku dají koupit nejen v české a chorvatské jazykové mutaci, ale i anglické, což velmi podstatně rozšiřuje okruh zákazníků, kteří o nákup a využití těchto map mohou mít zájem, jelikož Chorvatsko navštíví každý rok okolo osmi milionů místních i zahraničních turistů.

Mapy země z domácí chorvatské produkce jsou mnohdy zastaralé. Chorvatsko během posledních desetiletí nevěnovalo mapování svého území příliš velkou pozornost a chorvatské mapy jsou především pro cyklisty často příliš neaktuální. České mapy Chorvatska byly zpracovány díky iniciativě české cestovní kanceláře Geotour a první edice byla vydána již v roce 2010. Dlouho se však nedařilo mapy dostat do chorvatských obchodů.

Díky snaze obchodního rady velvyslanectví ČR a ředitele záhřebské pobočky agentury CzechTrade se po několika měsících skutečně podařilo dostat mapy na pulty zejména čerpacích stanic INA na dálnici směrem na Split a ve všech okolních přilehlých oblastech.

Tradice českých turistických map je dlouhá a úspěšná. Je proto velmi potěšující, že se podařilo i v Chorvatsku nabídnout kvalitní mapy oblastí, které jsou českými i zahraničními turisty dlouhodobě velmi oblíbené a hojně navštěvované. „Jsem pevně přesvědčen, že tyto mapy dále přispějí k rozvoji aktivního turistického ruchu v Chorvatsku. Zároveň se jedná o velmi žádaný obchodní artikl,“ uvedl velvyslanec ČR v Chorvatsku, RNDr. Vladimír Zavázal, CSc.

Reportáž o českých mapách v Chorvatsku naleznete na stránkách České televize.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Záhřebu (Chorvatsko). Autor: JUDr. Bohuslav Zavadil, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek